.

.

LEDSMASTER 300W LED Спортски Потоп Светлината, Расте Светлина, 36000lm, LS-FLN300, дневна светлина Бела 5500K, IP66 Водоотпорен, Паркинг Светлина, Магацински простор, Гаража, УЛ 1598 2008/09/17 ?

LEDSMASTER 300W LED Спортски Потоп Светлината, Расте Светлина, 36000lm, LS-FLN300, дневна светлина Бела 5500K,

мислење на клиентот:

DEN 21600.00
Достапност
Во достапна форма

Ултра-светли LED светла - обезбедување на sufficienct 20м-дијаметар осветлување, 30m, освен од извор на светлина за општи дворот активности; 10m-дијаметар осветлување, 15 милиони разлика од извор на светлина за гаража или магацински осветлување; 50-80 пати подолг животен век од блескаво светилки, живот, време до 80000 часа. 50-70% на електрична енергија трошоци намалување во споредба со HP натриум или Жива пареа светилка. 300 W ПРЕДВОДЕНА од Поплави светлина Карактеристики : 1. Leds Master 36000 LM ПРЕДВОДЕНА од поплави светлина,супер-светли осветлување и висок осветлување униформност 2. Извонреден, повисоки осветлување ефикасност отколку обичните 300 W ПРЕДВОДЕНА од поплави светла се достапни на пазарот 3. Едноставна инсталација заштедува време и трошоци 4. IP66 ниво на ingress protection withstands неповолните временски услови 5. Долг животен век, одлична CRI и енергија-заштеда 6. Отвори & шуплива структура : брзо топлина дисипација и подобрување на издржливост Примена : Широко се користат во индустриски, стадион, квадрат, градина, бензинска станица, магацин, тунел,дворот детали за Производот : Светло Извор : Bridgelux Влезен Напон : 90-295 VAC, 50-60 HZ Светлина Агол : 40° Боја Temp : 5500 K Боја Индекс(CRI) : 70 LED Прозрачна Ефикасност : 120m / Вати Прозрачна Флукс (Typ) : 36000lm Работа Температура : - 25 °C ~ 55 °C, Температура на Чување : - 40 ° C ~ 80 °C IP Оценка : IP66 животниот Век : ≥ 80000 часа.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите