.

.

Retainer Другар Gnome - Санитарен простор за Прскалки Јасно Aligners и Устата Стражари

Retainer Другар Gnome - Санитарен простор за Прскалки Јасно Aligners и Устата Стражари

мислење на клиентот:

DEN 599.76
Достапност
Во достапна форма

Чиста Vented Дизајн : ви Помага брзо да се чисти вашиот другар со вода и сапун; чиста кутија алтернатива.Безбедно Складирање : Нема повеќе да се навлажни, unsanitary, прскалки седи на вашата бања шалтери или лево на nightstands да бидат изгубени или случајно исфрлен; користете го ова лесно findable 6-инчен другар, наместо.Се развијат Здрави Навики : им Помага на децата, tweens, тинејџерите и возрасните да ги чувате своите скапи ортодонтски опрема во чиста, безбедна, и рутински локација.Практично Во Сите Соби : Одличен додаток за бањи, кујни, трпезарија маси, ноќната, или dorm соби, никогаш не користите салфетка или ткиво повторно кога ќе јадете или четкање на вашите заби.Една Големина Одговара на Сите : Секоја слика се вклопува сите прскалки, јасно aligners, и устата чувари.Нашите Retainer Другар слика е забава, лесен и здрав носител за сите прскалки, јасно ортодонтски aligners, и устата чувари.Тоа води прскалки и aligners безбедно и исклучување на домаќинство површини за време на јадење, четкање заби, а други активности.Овие забавни Retainer Другар ликови ги охрабри децата и тинејџерите да ги чувате своите прскалки, aligners, и го чува на сигурно.Оваа retainer е дизајниран да биде санитарни со мазни рабови и лесен за чистење на отворањето.Можете да се исчисти retainer бади само со сапун и топла вода.Ова другар ќе заштедите пари во долг рок, никогаш не користите салфетка, ткиво или мали задржат кутија која лесно може да се исфрлаат надвор или изгубени.Доаѓа во повеќе дизајни за да одговара на вашето дете интерес и дома décor.Чувајте го поставите во вашата кујна, бања и спална соба за да ви заштедува време управување, наоѓање, чистење и складирање на вашите деца ортодонтски опрема.Ова е исто така одличен подарок за ортодонтите да се даде на младите пациенти охрабрувајќи ги да се продавница, чувајте ги чисти, и носат ортодонтски опрема.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите