.

.

ORCATORCH D910V Нуркање Видео Светлина, Max 5000 Lumens Подводни Светилка со 120 Степен Широк Агол на Зрак , Подводни 150 Метри Нуркање Фотографија Светлина со Титаниум Алуминиумск?

ORCATORCH D910V Нуркање Видео Светлина, Max 5000 Lumens Подводни Светилка со 120 Степен Широк Агол на Зрак ,

мислење на клиентот:

DEN 887.76
Достапност
Во достапна форма

СУПЕР СВЕТЛО : КРИ КОЧАН LED, макс. 5000 Lumens излез.Е висок CRI неутрален бело светло во видео за подводна фотографија. 120 СТЕПЕН ШИРОК АГОЛ на ЗРАК : Тоа е sutibale за освојување на темнината и да ги преземат видео подводни.Титаниум алуминиумски switch контроли 3 осветлување режими(high-средно-низок) може да ги исполни вашите различни нуркање избор.БАТЕРИЈАТА ИНДИКАТОР : LED индикатор ќе биде кога светлината е вклучен.Зелена : ≥70% Портокал : 70% ~30% Постојано црвени : <30% Трепка црвено : <10%.Батеријата индикатор јасно може да се прикаже нивото на батеријата, исто така, може да овозможи за полнење да се појави во време пред нуркање со слаба батерија reminder (потсетник).МАГНЕТНИ БРЗО ПОЛНЕЊЕ КАБЕЛ : Со индустријата е првиот магнетни брзо полнење технологија, светлината може да се полни, без да се земаат од батеријата.SAFE LOCK ФУНКЦИЈА : Држете го на страна хируршка постапка за 5 секунди, светлото ќе се исклучи и да се претвори во држава на безбедно за заклучување и да се избегне случајно контакт.Orca Torch D910 V е висок CRI неутрален бело светло во видео за подводна фотографија.Тоа карактеристики на чип-на-табла КРИ ПРЕДВОДЕНА од низа за да се создаде дури и осветлување со 5000 лумен излез и 120 степен широк агол на зрак.Со индустријата е првиот магнетни брзо полнење технологија, светлината може да се полни, без да се земаат од батеријата.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите