.

.

BYbyh 500pcs Екстра Долг Ковчег Притиснете на Ноктите Балерина, Лажни Нокти Постави Целосно Покривање Вештачки Лажни Нокти за Жени, Девојки Помине Уметност DIY Декорациј?

BYbyh 500pcs Екстра Долг Ковчег Притиснете на Ноктите Балерина, Лажни Нокти Постави Целосно Покривање Вештачки

мислење на клиентот:

DEN 215.76
Достапност
Во достапна форма

[500 PCS и 5 Боја]Ова лажни нокти, поставени се содржи 5 боја.Ќе добиете 5 пакети (500 PCS) ковчег притиснете на ноктите долго и 1 нокти датотека.Секој бои има 100 ноктите.Бела, Розова, Виолетова, Сина, Светло Портокалова. [Издржливи и Безбедни Материјал]Нашата солидна боја полна покрие лажни ноктите се направени на квалитетот АБС материјал.Тоа е лесен и дише, па како да се вклопуваат добро за вашите природни нокти.Тоа нема да го оштети вашиот ноктите површината.Ако се користи правилно, тоа може да трае долго време и се обновливи,не е лесно да исчезнат. [Вклопи во Било која Големина]10 големини.Без разлика што вашиот ноктите големина е, ќе може да го изберат најсоодветен лажни нокти за себе, тоа е лесно да се намали и датотека нив во било должината и обликот ви се допаѓа. [Лесен за Употреба]Изберете вистинската големина на доградба на акрилни нокти, ќе се применуваат помине лепак и притиснете за 10 секунди.Така, можете да направите убави нокти себе дома без да се чека долго време во нокти салон. [Фантастичен Подарок]Погоден forprofessional помине техничар за Нокти Салон, помине уметност љубовник Дома, DIY.Тоа е најдобриот подарок за жена, девојка, мајка или девојка.Може да се користи на свадба ,промоција ,запознавање, погоден за ноќта на Вештерките, Божиќ ,Денот на Вљубените и други фестивал.Облик : Екстра долг ковчег притиснете на ноктите Боја : Како се покаже како слика(боја може да имаат малку грешка поради екранот е различна од светлина) Пакет Содржина : 5 пакети 500pcs долго лажни ноктите 1 нокти датотека Како да го Користите : 1.Датотеката страни и cuticle област за точна одговара со нокти стап, кој ќе го носат лажни ноктите подобро. 2.Чисти ноктите со acetone-базирани полски смена, тогаш можете да го отстраните многу полесно кога сакате. 3.Одберете ја точната големина на ноктите за секој прст, ќе се применуваат лепак налепници на ноктите. 4.Стави на лажни нокти и притиснете на нив, за 5 секунди. 5.Датотеката и обликот на вашите нови нокти, ако е потребно.Како да се Отстрани : 1.Стави вашите нокти во топла вода, за 1 минути и лепило табовите може да се отстрани полесно. 2.Не го отстраните нагло која може да остави некои жигот на нокти налепници на вашите нокти површината.Во тој случај, можете исто така да се исчисти остане нокти налепници со вода.Топло Совети : 1.Ве молиме да ги споделите вашите раце држат настрана од вода за околу 1 час! 2.Можете да се држиме било додатоци на врвот на лажни нокти користење на лепак или лепак налепница, како и! 3.Ве молиме избегне долго изложување на топла вода и сапун за подолго траење. 4.Никогаш не се скрши или да се повлече замена лажни ноктите off.Ова може да го оштети вашите природни нокти.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите