.

.

QTY4 XCA31-1400 Компатибилен со AGM Меѓународна Група 31 Гас Дизел Полу Камион Автобус repl Батеријата

QTY4 XCA31-1400 Компатибилен со AGM Меѓународна Група 31 Гас Дизел Полу Камион Автобус repl Батеријата

мислење на клиентот:

DEN 561.60
Достапност
Во достапна форма

Номиналниот Напон : 12 V, 20 Hr Капацитет : 100 AH, РК (min) : 205, PHCA : ***2200А, МЦА : 1400 A, ЦЦА : 1200 A,.Терминал на Мислења : SAE И 3/8" пос, 5/16" neg.Studs, Димензии : 13"w x 6.8"d x 9.39" п**), Тежина : 78 LB, МИН Полнење Тековната* : 20 A, Полнење Напон : 14.4-14.9 V, Плови Напон : 13.5 V-13.8 V. вртежен момент Спецификации во Кг / (Nm макс) : 150-220 / (16.9-22.6) Studs Внатрешна Отпорност : 2.2 m ohm Краток Спој Струја : 5000 Засилувачи. * Предупредување : не користете го полначот со помали amperage од препорачливо Полнење Тековната прикажано погоре.Maintainers треба да се користи САМО за да се одржи целосно наполнетата батерија, но НИКОГАШ не како држачи. **Вкупна Висина вклучувајќи терминал пост.*** 5sec Пулсот Топла Cranking Засилувачи.КОЛИЧИНА 4 БАТЕРИИ VMAX XCA серија користи најсовремената технологија во производството на Тенка Плоча, 99.99% Чист Доведе Технологија за добивање на оваа резервоарот со Супериорен Cranking Засилувачи со соодветни длабоко циклус способности.Главни Карактеристики : Супериорен Cranking Засилувачи Способности; 30%-50% повисока од конвенционалните батерии.Едб позлатен месинг терминали Одржување слободни, не се истури-во можност, не се опасни.Долниот Внатрешен Отпор.Над 50% Пониска Само Празнење Стапка.Најголем SLA Температурата на работа Опсег, -40 F ДА 180 F.Три до Четири пати Подолго Складирање Способности (12-24 месеци во споредба со 4-6 месеци).Супериорен Вибрации Отпор, Циклус на Животот и Полнење Прифаќање.Флексибилни монтажа.Може да се монтира во било која позиција, освен превртено.SLA батерии Најбрз Надополнување на Времето; може да биде целосно полнат во рок од 4 часа користење на висока сегашните полначи до 2 C (200 Amps за овој модел).XCA31-1400 VMAX XTREME CRANKING ЗАСИЛУВАЧИ СЕРИЈА Двојна Цел Почетна / Длабоко Циклус на Батеријата Морски, Камион, Фарма и Тешки Апликации.Запечатени, одржување слободни AGM со максимална Cranking засилувачи заедно со длабоко циклус способности се постигне со единствена Чиста Доведе Тенка Плоча Технологија се користат во производството на оваа серија на XCA батерии.Препорачливо Полнење Опции : AC Полначи : Било кој Квалитет Бренд AGM - Smart & Микропроцесори контролирана - полнач со препорачува спецификации погоре може да се користи.Возилото Алтернатор : 14.5 V-14.9 V. RV Конвертор : 14 V-15 V.Температурата на работа Опсег : Празнење : -40~180 F Задолжен : 14~140 F Складирање : -4~140 F Температурна Компензација : Циклус за употреба : -30m V/C Режим на користење : -20m V/В. BCI Група Кодови* : Појавување на Раскинување : 31 (+ на Л. Х. С. & - на Р. Х. А) * Појавување е врз основа на најблиските димензионални спецификации.Разликите во задржете падови и престанок може да бара некои сместување и/или продолжување на една или на двете возила е батеријата кабли.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите