.

.

ANCEL FX2000 Возило OBD2 Мотор ABS СРС Пренос Дијагностички Алатка за Скенирање со ANCEL BST500 12V/24V Батеријата Оптоварување Тестер

ANCEL FX2000 Возило OBD2 Мотор ABS СРС Пренос Дијагностички Алатка за Скенирање со ANCEL BST500 12V/24V Батеријата

мислење на клиентот:

DEN 5999.76
Достапност
Во достапна форма

План започнува на датумот на купувањето.Производ дефекти и дефекти се покриени по производителот.Нема дополнителни трошоци за поправки - делови, работна сила и превозот се сите опфатени.Откажете во секое време, целосна наплата во првите 30 дена.Преносливи со подароци.Лесно тврди процес - поднесе барање во секое време 24/7 преку мобилен стан, интернет, или на телефон.Вклучува : 1 x FX2000 Код Читач, 1x BST500 Батеријата Тестер. [ENHANCED 4 СИСТЕМИ ДИЈАГНОСТИЧКИ АЛАТКА] - FX2000 скенирање алатката не вклучуваат само OBD/EOBD стандарден протокол за дијагноза но, исто така, се врши целосна откривање на три возила главно ЕКИ системи (ABS/ СРС/ Пренос), покрај тоа, тоа исто така може да се чита/избрише кодовите и да го исклучите предупредувањето светлина во над четири системи. [ЦЕЛОСНА OBDII ДИЈАГНОЗА] - го Поддржува целосно OBDII тест режими со напредни режим 4(во Живо PCM Поток на Податоци во графички формати), способност за Читање/Бришење DTCs и не смог тестови, вклучувајќи I/M подготвеност и О2 сензор тестови, итн., кој ќе го задржи својот ум од грижиш за автомобил емисија проблеми.Таа, исто така поддржува прочитајте ги замрзне рамка податоци, EVAP систем тест, повраќа возило информации, и повеќе.BST500 батеријата тестер е напреден инструмент со способност да се тестираат автомобилската, морски, мотор, брод и камион батерии.Дизајниран за 12 V батерија тестирање, тоа сепак може да се користи и за 12 V и 24 V, почнувајќи и полни системи.Нејзините вграден принтер користи стандардни термички печатач, хартија, па можете удобно да прикачите printout да работат со цел, да се сподели со вашите клиенти или изградба на програм за превентивно одржување на евиденција.На ANCEL FX2000 скенирање алатка е подобрена верзија од општиот код читач.Тоа има огромно возило покриеност вклучува 46 возило на одлуки (од 1996 НАС-базирани, 2002 ЕУ-базирани, 2005 Азиски-базирана или понова OBD II им Помогне на корисниците да се избегне слепи одржување, заштедите пари и време.Ова скенирање алатка е, мора да има и одличен избор за механика.ANCEL BST500 Батеријата Тестер е дизајниран со практичноста и широка функционалност во умот.Во прилог на печатач функција, има широк способност за целта на батеријата дијагноза и одржување.Оваа способност вклучува, и за двете 12v автомобили и 24v камиони, вистинските Ладно Cranking Засилувачи тест, здравствениот статус тест, и на дијагноза и започнување и полни системи за заеднички грешки.Тоа покажува резултатите од тестот за само 2.5 секунди, два пати како брзо како поевтина алтернатива на пазарот.Тоа, исто така, има интегриран печатач способен за печатење од резултатите од тестот за подобрување на услугата.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите