.

.

KH36175 600VAC 250VDC 175A 3Pole 65kA Моделирани Случај Термички Магнетни Главниот Panelboard Коло Прекинувач

KH36175 600VAC 250VDC 175A 3Pole 65kA Моделирани Случај Термички Магнетни Главниот Panelboard Коло Прекинувач

мислење на клиентот:

DEN 2152.80
Достапност
Во достапна форма

KH36175 Panelboard Коло Прекинувач; Тип Моделирани Случај, Термички Магнетни, Главниот; Напон Оценка 600 Volt AC, 250 Volt DC; Тековна Оценка 175 Amp; Број на Полови 3; Прекинувањето Оценка 65 Kiloamp на 240 Volt AC, 35 Kiloamp во 480 Volt AC, 25 Kiloamp на 600 Volt AC; Патување Поставување 875 да 1750 Amp; Инсталација Plug-На; Примена на Изградбата; се Користи На I-Линија Panelboard и Switchboard; Одобрување УЛ, АДС, IEC; Рамка Тип K; Фаза на прилагодувања Тип на Врска ABC; Големина 4.5 Инчен Ширина x 4.75 Инчен Длабочина x 8 Инчен Висина; Монтажа Висина 4.5 Инчен; Жица Големина 4 AWG да 350 KCMIL (Алуминиум).

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите