.

.

Номад 40-39664 1 1/2 PWR-FLO AODD Пумпа, СВ w/Hytrel Дијафрагмата & Три-Менгеме Порти

Номад 40-39664 1 1/2 PWR-FLO AODD Пумпа, СВ w/Hytrel Дијафрагмата & Три-Менгеме Порти

мислење на клиентот:

DEN 2030.40
Достапност
Во достапна форма

Капка во замена за Wilden AODD пумпи на еквивалент се направи и големина.Воздухот управувано двојно дијафрагмата пумпи се справи со големи материи и slurries.PWR-FLO асиметрични гајтанот дизајн (ASD) карактеристики на ефикасни клима систем.Анти-одолговлекување дизајн, исто така, обезбедува одлична сигурност при вклучување/исклучување на течност пренос за пополнување и дозиране апликации.Воздушен вентил и центарот дел е направен од хемиски отпорни полипропилен.Номад 40-39664 1 1/2" PWR-FLO AODD Пумпа, од Нерѓосувачки Челик со Hytrel Dipahragms & Три-Менгеме Пристаништа.На PWR-FLO асиметрични гајтанот дизајн (ASD) карактеристики на повеќето ефикасни клима систем на располагање.Анти-одолговлекување дизајн, исто така, обезбедува одлична сигурност при вклучување/исклучување на течност пренос за пополнување и дозиране апликации.Воздушен вентил и центарот дел е направен од хемиски отпорни полипропилен.Слично, како и да се Спореди со Wilden Стандард P Серија на "Про-Flo Вентил Дизајн".Модел : NPF40/SSPP/FG/FG/FG/TC/В.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите