.

.

3/8-24 Хексадецимален Страната Locknuts/Serrated/Случај Hardended Челик/Цинк Позлатен (Количина: 100)

3/8-24 Хексадецимален Страната Locknuts/Serrated/Случај Hardended Челик/Цинк Позлатен (Количина: 100)

мислење на клиентот:

DEN 695.76
Достапност
Во достапна форма

Serrated Страната Хексадецимален Заклучување Ореви Случај Појачани HR15 N 78/90 Цинк И се Пече произведен да ASME B18.16.4-2008 Спецификации.Прирабница и обезбедува повеќе униформа со ознака-стресот да се стега-сила отколку други ниска употреба на јаглерод заклучување ореви.Не gall завртка теми.Бара поголема количина на вртежен момент за да се олабави, отколку да се стегне на орев.Ќе span преголеми или лошо усогласени дупки.Навој Дијаметар-Теренот : 3/8"-24 инчи.Број на Плодови по Картон : 100. Хексадецимален нут со зголемена кружни база распрснување надвор од дното на орев.Лого површината на страната има serrations која менува материјал, за парење површината кога орев е wrenched во место, се формираат врска, која се противи расклатување.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите