.

.

WAC Осветлување MT4LD221NE-F40-Б.К LED Прецизност Повеќе 2X2 Светлината Нова Изградба IC Оценет Домување, 4000K Поплава Зрак, Црна

WAC Осветлување MT4LD221NE-F40-Б.К LED Прецизност Повеќе 2X2 Светлината Нова Изградба IC Оценет Домување, 4000K

мислење на клиентот:

DEN 21598.80
Достапност
Во достапна форма

Домување и трим се нареди одделно.Домување вклучува прецизност светилки со LED моторот и извор на светлина.Светилки не се потребни.На располагање во една, две, три, четири, и 2 X2 верзии.Скратува се достапни во flanged или невидливи трим опции.Невидливи трим е дизајниран да седат рамна со Таванот за чиста, архитектонски изглед.Невидливи трим вклучува Spackle прстен за инсталација на base Таванот.Flanged трим има низок профил, елегантен изглед.Индивидуално се прилагодува глави од 0 до 180° вертикална и 360° хоризонтална.Глатки и продолжителни затемнување до 10% со elv (електронски низок Напон) или 0-10 V dimmer.Универзална возач достапни како опција за голем број на 120v-277v излезни напони.Заменливи LED : на располагање во 2700 K, 3000 K, 3500 K, или 4000 K Боја Темп. 100, 000 оценет часа.Стандарди : УЛ & CUL Влажна локација наведени.Енергија Ѕвезда оценет и ЦИК наслов 24 согласност (90 CRI модели).WAC Прецизност Множители се дискретни и естетски зашеметување, доставување до 1,100 lumens по глава на висока прецизност прилагодливи акцент осветлување.State-of-the-art Енергија Ѕвезда во Согласност LED технологија нуди одлична, боја-во согласност светлина со efficacies до 70lm/W од само 16 w по глава.Екстремно ефикасна оптички систем обезбедува супериорни зрак контрола и прилагодување, ставање на вистинската количина на светлина во токму на вистинските места.Еден, два, три, четири, и 2 X2 светлина опции на располагање во IC или Не-IC оценет изградба на нови конфигурации.Прецизност светилки прифати до 1 леќа додаток, прилагодување до 360 степени хоризонтално со голем број на 180 степен на вертикална прилагодување и се целосно стигнале од домување.Скратува се достапни во flanged или Невидливи Трим опции.Невидливи Трим е дизајниран да седат рамна со таванот за чиста, архитектонски изглед.Трим и Домување се продава одделно.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите