.

.

1/4-20 Serrated Хексадецимален Прирабница и Ореви / 18-8 Нерѓосувачки Челик (Количина: 100 компјутери)

1/4-20 Serrated Хексадецимален Прирабница и Ореви / 18-8 Нерѓосувачки Челик (Количина: 100 компјутери)

мислење на клиентот:

DEN 695.76
Достапност
Во достапна форма

Serrated Хексадецимален Страната Заклучување Орев.Еден отпорни на Корозија нут со заклучување serrations - 18-8 Нерѓосувачки Челик.Лого површината на страната има serrations која менува материјал, за парење површината кога орев е wrenched во место, се формираат врска, која се противи расклатување.Прирабница и обезбедува повеќе униформа имајќи стресот да се стега сила отколку други заклучување ореви.Произведен да ASME B18.16.4-2008. Serrated Хексадецимален Страната орев дека има зголемена кружни база распрснување надвор од дното на нут со Serrations за Подобрување на Заклучување.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите