.

.

Епски Осветлување OE Стил Замена за Светлата Собранието Компатибилен со Ford 2001-2011 Ranger [ FO2503173 6L5Z13008AA ] Право на Патникот Страна RH

Епски Осветлување OE Стил Замена за Светлата Собранието Компатибилен со Ford 2001-2011 Ranger [ FO2503173 6L5Z13008AA

мислење на клиентот:

DEN 991.20
Достапност
Во достапна форма

Светлата Право на Патникот Страна RH. 100% Сосема Нови во Кутија Никогаш не Се Инсталирани Пред.Двете Лабораторија и Возила Тестирани за да се Обезбеди Највисок Националната Безбедност и Fitment Стандарди.Приклучокот N' се Игра Подготвени За Инсталирање & Право на Користење Надвор Од Кутијата Без Жици или каква Било Измена е Потребно.Ги исполнува ОЕМ Спецификации SAE & ТОЧКА Одобрени.Светлата Собранието Право на Патникот Страна RHFEATURES - DOT/SAE во Согласност - OE Стилизирана & Опремени Замена Product Parts Link Број : FO2503173 OEM Број : 6 L5 Z-13008-AABulbs и Додатоци Notice Please имајте на ум дека стандард на производ понуда не вклучува светилки.Некои пакети може да содржат светилки и други додатоци, како дел од производителот промоција.Овие светилки и додатоци не се покриени со гаранција.Гаранцијата важи само за главната собранието.Ве молиме да не контактирате доколку имате било какви прашања пред да се направи купување.FITMENTSome скратува може да не бидат компатибилни со секој модел година.Ве молиме проверете со Компатибилноста Алатка на врвот од страницата за да се обезбеди компатибилност пред да се направи купување.Форд Ренџер Пикап Камион 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите