.

.

Rockford Fosgate P2D4-10 Удар P2 DVC 4 Ohm 10-Инчен 300 W RMS 600 W Врв Subwoofer

Rockford Fosgate P2D4-10 Удар P2 DVC 4 Ohm 10-Инчен 300 W RMS 600 W Врв Subwoofer

мислење на клиентот:

DEN 3839.76
Достапност
Во достапна форма

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.Rockford Fosgate отсекогаш бил познат како "УДАР" и P2 автомобил subwoofer серија, секако, продолжува со традицијата.Удар P2 D4-10 е 10" 4-Ohm DVC (двоен глас калем) subwoofer со 300 W RMS / 600 W Max моќ ракување и обичај 10-AWG никел позлатен притисни терминали.Одликувајќи се со kevlar влакна засилен хартија конус што се достави бас влијание може да се почувствува, и нашиот комерцијален spider плато venting дизајн обезбедува ладење на глас серпентина да се зголеми woofer живот.Најдобро се користи во стандард запечатени или vented куќишта {Запечатени (Vb) : 0.59 сертификати.ft. (16.7 Литри) / Vented (Vb) : 1.4 сертификати.ft. (39.6 Литри) / Монтажа Длабочина : 5.92 во. (150.4 mm) / Исечок Дијаметар : 9.13 во. (232 mm).Познатиот Rockford Fosgate изградба на квалитетот, со целосна 1 година гаранција кога набавува од овластен Rockford Fosgate препродавач. 10-инчен, dual 4-ohm subwoofer со 600 w максимална моќност ракување (300 w RMS).Kevlar влакна засилен хартија конус со висока густина поли-пена опкружуваат.Висока темп глас калеми со откачи-украсен Nomex засилување јака.Flex одговара кошница за мала корекција кога се монтирани.Една година ограничена производителот.Добиете нашиот потпис Удар бас звук во нашите средината на ниво на моќ категорија со нашите P2 Woofers!.Rockford Fosgate отсекогаш бил познат како "УДАР" кога станува збор за бас, и P2 Удар subwoofers секако продолжува со таа традиција.10" P2 D4-10 под карактеристики Двојна 4-Ohm глас калем (DVC), 300 W RMS моќност управување и Kevlar влакна засилен хартија конус, кој обезбедува бас влијание може да се почувствува!.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите