.

.

Circlip Асортиман, 6 Големини Кадар Прстен Рѓа Отпорни C-клип 120 Парчиња Circlips Преносни со Пластична Кутија за Dowel Pin

Circlip Асортиман, 6 Големини Кадар Прстен Рѓа Отпорни C-клип 120 Парчиња Circlips Преносни со Пластична Кутија

мислење на клиентот:

DEN 330.96
Достапност
Во достапна форма

Овој сет содржи 120 парчиња circlips па вие не мора да се грижите за работи надвор од circlips за подолго време.Постојат вкупно 6 различни големини на circlips дека може да се користи за различни цели и проекти.Направени од високо квалитетен не 'рѓосувачки челик, овие circlips се издржливи и' рѓа отпорни.Овие circlips може да бидат купени во металниот жлебот на dowel pin или друг дел да се дозволи ротација, но за да се спречи латерално движење.Сите circlips се добро спакувани и избрани во resealable пластична кутија за полесно носење и чување.Овие circlips може да бидат купени во металниот жлебот на dowel pin или друг дел да се дозволи ротација, но за да се спречи латерално движење.Направени од високо квалитетен не 'рѓосувачки челик, овие circlips се издржливи и' рѓа отпорни.Постојат вкупно 6 различни големини на circlips дека може да се користи за различни цели и проекти.Овој сет содржи 120 парчиња circlips па вие не мора да се грижите за работи надвор од circlips за подолго време.Сите circlips се добро спакувани и избрани во resealable пластична кутија за полесно носење и чување.

Клучни карактеристики

Material:
Stainless steel
Size & Quantity:
9mm    20pcs :
10mm  20pcs :
11mm  20pcs :
12mm  20pcs :
13mm  20pcs :
14mm  20pcs :
Weight:
88g / 3.1oz(approx.)
Package list:
1 box * Circlips

Им се допаѓа и на купувачите