.

.

GKOLED 30W LED Floodlight, Отворено Безбедност Тела, Водоотпорен, 100W PSMH го Замени, 2700 Lumens, 3000K Топло Бела, 70CRI, 120-277V, 1/2 Прилагодливи Зглоб Планината, УЛ-Листата, 5 Години Гаранција

GKOLED 30W LED Floodlight, Отворено Безбедност Тела, Водоотпорен, 100W PSMH го Замени, 2700 Lumens, 3000K Топло

мислење на клиентот:

DEN 902.16
Достапност
Во достапна форма

✔Висок квалитет осветлување, 3000 K УПТ, >70 CRI, произведува 2700 lumens (30 W) со ефикасноста на 90lm/W, споредливи со 100 W PSMH, универзална 120 V–277 V операција, висок фактор на моќ >0.9, долг живот Led диоди трае до 50.000 часа. ✔Универзална ½ " вртливата зглоб има serrated заби за сигурни цел.Темно Бронзена боја во прав заврши обезбедува издржливи и трајни изглед. ✔УЛ наведени E488272 за влажни локации, температурата на работа спектар -40°F (-40°C) до 113°F (45°C) , 5-годишниот ограничена гаранција.Со 50,000 час оперативни живот, може да го инсталирате тела и очекуваат над 5 години на LED живот. ✔Широк светлина дисперзија за големи области со NEMA 7 H x 7 V Зрак Агол.Функција Polycabonate (УЛ Признати) леќа, термички ефикасна, умре-фрлија алуминиумски домување дека е прав обложени да се обезбеди издржливи завршница, и компактна големина им овозможува на потопот да биде лесно да се скрие или се вклопуваат во пејсажот на животната средина. ✔Светла решение за ефикасно го осветлуваат зграда фасадата, знаме столбови, билборд сигнализацијата, паркинзите и многу повеќе традиционални поплава апликации.Оваа ПРЕДВОДЕНА од Поплави Светлина има различни портфолија на оптички модели на располагање за да се зголеми ефикасноста, нагласи ефикасно, и убаво го осветлуваат спектар на различни апликација простори.LED Floodlight Wattage : 30 Watts.Влезен Напон : Универзална (120 V преку 277 V Работа).Lumens : 2,700 lm.Ефикасност : до 90lm/В. CCT : 3000 K.CRI : Минимум 70 CRI.Фактор На Моќ : > 0.90. Животниот Век : Проценето 50.000 Часа.Го заменува : да се Спореди со 100 W PSMH(Пулс Започнете Метал Halide).Водоотпорен : IP66. Оперативен Температура : -40°F (-40°C) до 113°F (45°C).Леќи на камерата : Polycabonate, Погоден за употреба на отворено со поглед на изложеност на Ултравиолетова Светлина, Вода Изложеност и Потопување во согласност со УЛ 746 C.Зрак Агол : 7 H x 7 V (Широк светлина дисперзија за големи површини).Издржливи Домување : Тешки-Должност умре фрлија алуминиумски домување.Топлина Мијалник : Дизајнирани да се задржи на Led диоди кул за подолг живот.Запечатени Домување : Водоотпорна и Издржливи Силиконска Гума Дихтунзи го задржува прашина надвор.Монтажа : 1/2" Зглоб Планината.Крај : Темно Бронза.УЛ Досие Број E488272 издадени од Застрахователи Лаборатории во годината на 2017, наведени модел GKOFD30 W27 V30 KBDB77. Погоден за земјата монтажа.Солиден изградба овозможува за употреба во казнувањето средини.Користи помалку личности по област поради висока ефикасност.Полиестер прав грб и Темно Бронзени.Не содржат VOC или тешки метали.УЛ Досие Број E488272 издадени од Застрахователи Лаборатории во годината на 2017, наведени модел GKOFD30 W27 V30 KBDB77. Погоден за земјата mounting Rugged изградба овозможува за употреба во казнувањето environments Uses помалку личности по област поради високите efficiency Polyester прав грб и Темно Бронзени.Не содржат VOC или тешки метали.Надворешна употреба : Погоден за влажно location Ambient Температура : Sutiable за употреба во -40°C–45°CInstallation : Зглоб Планината,Trunnion Drivers : Скроени постојано-тековната LED моќ supply Housing & Крај : Умре-фрлија алуминиум со трајни темно бронзена грб заврши.GKOLED се фокусира на високо квалитетни LED осветлување со подобро осветлување искуство, и да се обезбеди на повеќе вредност за своите партнери и клиенти.Нашиот Главен производ : LED ѕид пак, ПРЕДВОДЕНА од поплави светла, LED Крошна Тела, ПРЕДВОДЕНА Пејзаж светла итн.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите