.

.

DURATECH 8-Инчен Прилагодливи Изградба Spud Клуч, Црна Оксид Заврши, Фалсификувани Cr-V, SAE и Метрички Скала Означени, Посочи Опашка Crowbar Функција

DURATECH 8-Инчен Прилагодливи Изградба Spud Клуч, Црна Оксид Заврши, Фалсификувани Cr-V, SAE и Метрички Скала

мислење на клиентот:

DEN 455.76
Достапност
Во достапна форма

【Топлина Третираат CR-V Челик】Капка фалсификувани CR-V, термички обработени за висока цврстина и цврстина.Црна оксид заврши на површината помогне да одолее на ' рѓа за подобра издржливост. 【Ласерски Означување Со Висока Прецизност】SAE & Метрички се врежани со ласерски означување, високо прецизни скала, дозволи за точната fastener одговара.Огледало полски за главата на клуч, направи површина скала појасни, погодно за работа. 【На Клуч За Две Користи】Користи како клуч за да се стегне или отстрани ореви, и, исто така, како мала crowbar да pry работи, вратоврска железо жици, и да се приспособат на позиции на јатчесто овошје или завртки во подлабоките простори. 【Тешки Справи со】Нашите прилагодлив клуч е потежок отколку обичните клучеви и ќе биде постабилна кога се работи и да се обезбеди поголем вртежен момент. 【Универзален Клуч】Max вилица отворање : 1-1/8 (8").Погоден за цевка/орев демонтажа и монтажа на разни опрема, автомобил, велосипед во домот.Идеален за plumbers, electricians и maintainers.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите