.

.

Shanrya Цинк Легура Авијација Приклучок Конектор, Стабилна Водоотпорен Цинк Легура Жица за Полнач AC 500V за Заварени Crimped за Електромагнетни Заштита

Shanrya Цинк Легура Авијација Приклучок Конектор, Стабилна Водоотпорен Цинк Легура Жица за Полнач AC 500V за

мислење на клиентот:

DEN 640.80
Достапност
Во достапна форма

[Multicore Дизајн] Со multicore дизајн, за конектори можат да се прилагодат на различни индустриски потреби и да ги задоволи различните потреби. [Заштита] се користи софистицирана технологија на производство, за конектори има добра електромагнетни и радио фреквенција пречки заштита. [Стабилна Електрични Перформанси] авијација конектор има стабилни електрични перформанси, одлични перформанси, експлозија доказ и отпорност на корозија. [Материјал] Направен од висок квалитет на цинк легура материјал, конектор е силен и издржлив и може да бидат запечатени и crimped. [Висока Јачина] Овој приклучок приклучок конектор има голема сила, притисок отпор и висока температура отпор.Функција : 1. [Стабилна Електрични Перформанси] авијација конектор има стабилни електрични перформанси, одлични перформанси, експлозија доказ и отпорност на корозија.2. [Висока Јачина] Овој приклучок приклучок конектор има голема сила, притисок отпор и висока температура отпор.3. [Multicore Дизајн] Со multicore дизајн, за конектори можат да се прилагодат на различни индустриски потреби и да ги задоволи различните потреби.4. [Заштита] се користи софистицирана технологија на производство, за конектори има добра електромагнетни и радио фреквенција пречки заштита.5. [Материјал] Направен од висок квалитет на цинк легура материјал, конектор е силен и издржлив и може да бидат запечатени и crimped.Спецификација : Предмет Тип : Авијација Connector Material : Цинк Alloy Temperature Опсег : -40℃ 85℃Парење Пати : 500 Number на Јадра : 9 Rated Струја (A) : 5 или 25 Contact Дијаметар (mm) : Φ1 x 5, Φ2.5 x 4 Working Напон (AC, V) : 500 Withstand Напон (AC, V) 1min : 1500 Contact Отпор (mΩ) : 1 Insulation Отпор (MΩ) : 2000 Wire Мерач (mm2/AWG) : ≤0.75/18, ≤4/11 Пакет Листа : 1 x TQ Plug1 x Z Socket1 x Водоотпорен Cover4 x Screws4 x Ореви.

Клучни карактеристики

Item Type:
Aviation Connector
Material:
Zinc Alloy
Temperature Range:
-40℃ to 85℃
Mating Times:
500
Number of Cores:
9
Rated Current (A):
5 or 25
Contact Diameter (mm):
Φ1 x 5, Φ2.5 x 4
Working Voltage (AC, V):
500
Withstand Voltage (AC, V) 1min:
1500
Contact Resistance (mΩ):
1
Insulation Resistance (MΩ):
2000
Wire Gauge (mm²/AWG):
≤0.75/18, ≤4/11
Package List:
1 x TQ Plug :
1 x Z Socket :
1 x Waterproof Cover :
4 x Screws :
4 x Nuts :

Им се допаѓа и на купувачите