.

.

LED Цртање Одбор, 1pc A4 LED Уметност Матрицата Одбор Светлина Кутија Светлина Подлога Следење Цртање Табела Одбор за Деца Уметници со Кабел Матрицата Одбор

LED Цртање Одбор, 1pc A4 LED Уметност Матрицата Одбор Светлина Кутија Светлина Подлога Следење Цртање Табела

мислење на клиентот:

DEN 676.56
Достапност
Во достапна форма

Направен од висок квалитет на акрилик материјал, ултра-тенок дизајн, носат-отпор.Филм беше додадена на задниот дел на авионот, кој може да филтер штетни извор на светлина.USB кабел за да се поврзете со енергија банка или компјутер, како напојување.Мала тежина, лесно да се носат и повеќе лесен за употреба.LED светло бар обезбедува единствен и нежна светлина.Карактеристики : Материјал : Акрилик извор на Светлина : LED Напојување : USB кабел Влезен Напон : 100-240 V Излезен Напон : DC 5 V Моќ : 2.2 W Интерфејс : Micro USB 5 V Светлина : нема прилагодливи нивоа Големина : Прибл. 34*23.5*0.4 cm / 13.4*9.3*0.2 инчен Тежина : 512g Количина : 1pc Настава : 1. Подготви нацрт-прво, пред користење на светлината одбор. 2. Подготви алатки за цртање и трудови. 3. Поврзете на светлината одбор на извор на енергија, а потоа ја прилагодите светлината и светлината како што треба.Стави предлог на светлечки областа на светлината одбор, потоа стави хартија на тоа да се подготви финалниот предлог. 4. Боја на финалниот предлог. 5. Совети : користете темна боја, молив да се подготви нацрт.Кога го користите светлина одбор, тоа е подобро за да го исклучите соба светлата да се постигне подобар ефект.Со оваа светлина одбор, може да привлече многу финален предлог од првата нацрт-верзија, па бидете првиот нацрт-добро.Пакетот Вклучува : 1 x LED Цртање Одбор 1 x USB Кабел Имајте на ум : 1. Се справи со внимание.Не користете остри метални предмети ве молиме да се спречи почеток на работната површина. 2. Ве молиме да го користите на безбедност и стабилна платформа.По употреба, ве молиме да се чуваат на сигурно и суво место. 3. Ве молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање. 4. Набљудувачите не се калибрира истата точка боја се прикажани во фотографии може да се покажуваат малку различен од вистинскиот објект.Ве молиме да земете во реалниот како стандард.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите