.

.

Acogedor NJK - 5002C Сала NPN Сензор,Сала Ефект Сензор,Сала Ефект Сензор,NPN 3-Жици Нормално Отворен, со Магнет.

Acogedor NJK - 5002C Сала NPN Сензор,Сала Ефект Сензор,Сала Ефект Сензор,NPN 3-Жици Нормално Отворен, со Магнет.

мислење на клиентот:

DEN 198.96
Достапност
Во достапна форма

✍✍✍✍Широк напон спектар. ✍✍✍✍Висока фреквенција. ✍✍✍✍Долг живот, на мал волумен, лесен за инсталација. ✍✍✍✍Може директно да се поврзе на транзистори и TTL, MOS и така натаму логика коло. ✍✍✍✍Оваа Сала NPN сензор состои од регулатор на напон, напонот на генераторот, разликата засилувач, Шмит активирањето и отворен колекторски излез.Влезот се на магнетна индукција, на излез, дигитален напонски сигнал.Опис : Оваа Сала NPN сензор состои од регулатор на напон, напонот на генераторот, разликата засилувач, Шмит активирањето и отворен колекторски излез.Влезот се на магнетна индукција, на излез, дигитален напонски сигнал.Карактеристики : Широк напон спектар.Висока фреквенција.Долг живот, на мал волумен, лесен за инсталација.Може директно да се поврзе на транзистори и TTL, MOS и така натаму логика коло.Спецификации : Тип : NJK - 5002 C Изглед : M12mm цилиндар Излез : NPN три жица нормално отворен тип На откривање на далечина : 10 mm напон : 5-24 VDC,6-36 VDC Излез тековната : 200 m A Објекти може да биде откриен : постојан магнети за Префрлање на фреквенција : 320 KHZ школка материјал : бакарни Жици : кафеава-Моќ+,сино-Моќ-,црно-сигнал Пакет се вклучени : 1 x Сала NPN сензор.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите