.

.

Bubba 6 Инчен Ултра Flex Заострените Филе Нож со Не се Лизга Зафат се Справи, 8Cr13MoV Нерѓосувачки Челик Сечилото, Lanyard Дупка и Синтетички Обвивка за Риболов

Bubba 6 Инчен Ултра Flex Заострените Филе Нож со Не се Лизга Зафат се Справи, 8Cr13MoV Нерѓосувачки Челик Сечилото,

мислење на клиентот:

DEN 1052.64
Достапност
Во достапна форма

ДИМЕНЗИИ : 11" вкупна должина со 6" сечилото.ЕДНОСТАВНОСТА НА КОРИСТЕЊЕ : Не се Лизга Зафат рачка за извонредна контрола безбедност обезбедување на крајната нож контрола со активирањето зафат за дополнителна безбедност.СИГУРЕН : Карактеристики безбедност штитници за заштита од ножот и spines на риба.ИЗДРЖЛИВИ : Идеален за детални прецизно сечење, супер тенок 8 Cr13 Mo V сечилото овозможува лесен за маневрирање лесно да се отстрани месо без загуба, што го прави идеален риболов нож.ПОГОДЕН За : Ti-Нитрид обложени, рѓа отпорни нож сече низ скали лесно и карактеристики екстра големиот совет да се направи почетна вашата намали бриз и обвивка со појас јамка за затворите, слободни раце се носат.6" Whiffie Заострените Flex нуди риболовците на филе, нож со крајна флексибилност.Овој екстремен флексибилност е идеален за детални прецизно сечење.Супер тенок нож дизајн овозможува лесен за маневрирање, па лесно можете да ги отстраните коски без загуба на месо.6" Wiffie Заострените Flex е идеална нож за мали пан риба.Долго познати за нашите филе, ножеви и како креатори на иконите, не се лизга зафат што се во сурова во извршување на развој на највисок квалитет, најдобра вршење и повеќето трајни филе нож на вода.BUBBA прв се појави од брегот на Калифорнија во Сан Диего—нож тешки доволно да го издржат исцрпувачки saltwater услови.Сега, ние сме проширени—постигнување на слатководни и saltwater рибари од целиот свет.Нашите исконски, Bubba Црвено "Не-се Лизга на Зафат" рачка и премиум razor-остри ножеви челик продолжи да остане во првите редови на нашите филе, ножеви.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите