.

.

Феликс Сиво – Roebling Сина Светлина Блокирање На Компјутерски Очила, Sazerac Кристално

Феликс Сиво – Roebling Сина Светлина Блокирање На Компјутерски Очила, Sazerac Кристално

мислење на клиентот:

DEN 2280.00
Достапност
Во достапна форма

ВАШИОТ СОВРШЕНО се ВКЛОПУВААТ – софистициран кружна форма која одговара совршено на речиси секое лице форма.На Roebling е потпис клучалката мост и страшно рамка седи убаво и удобно како гледате на вашиот екран.ЗОШТО ФИЛТЕР СИНА СВЕТЛИНА – Филтрирање Сина Светлина и елиминирање на сјајот може да ви помогне да се борат со Дигитални замор на Очите.Сина Светлина се емитува од страна на повеќето модерни, дигитални уреди, и може да бидат поврзани со замор на очите, спиење циклус нарушување, а потенцијално и макуларна дегенерација.Сјајот создава непотребни повратни информации што влегува во нашите очи и може да предизвика стрес.НА ФЕЛИКС СИВА РАЗЛИКА – Феликс Сива е заштитен филтрирање технологија е вграден директно во рамките на леќи, па 50% од сите Сина Светлина и речиси 90% од највисоката спектар се филтрираат.Премиум анти-отсјај и УВ заштита исто така се применуваат, без сино-рефлективен слој и незабележливо багра.Највисоко НИВО на КВАЛИТЕТ – Страна-заврши италијанскиот ацетат рамки со заштитен леќи направи Феликс Сива боја е Сина Светлина блокирање на компјутерски очила мора да се има.ПРАВОТО ГОЛЕМИНА ЗА ВАС – Roebling е тесен за да средни рамка и има мерења на 49-18-140. Ова одговара 49mm леќа ширина, 18mm носот мост ширина, и 140mm рака должина.Дигитални замор на очите, кои вклучуваат заматен вид, суви очи, главоболки и замор на очите.Нарушување на спиењето, која вклучува тешкотии добивање на спиење и проблеми престојуваат спие.Сина светлина е високо-енергетски светлина која екрани емитуваат кои може да имаат негативно влијание врз нашето здравје и благосостојба.Дигитални замор на очите, кои вклучуваат заматен вид, суви очи, главоболки и замор на очите.Нарушување на спиењето, која вклучува тешкотии добивање на спиење и проблеми престојуваат спие.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите