.

.

Luxja Инсулин Патување Случај, Двоен Слој Инсулин Торба за Инсулин Пенкала, Гликоза Метар и Други Дијабетична Резерви (Торба Само), Сива

Luxja Инсулин Патување Случај, Двоен Слој Инсулин Торба за Инсулин Пенкала, Гликоза Метар и Други Дијабетична

мислење на клиентот:

DEN 479.76
Достапност
Во достапна форма

Најлон.Двоен Слој Дизајн : Два тешки патентите се подели на случај во 2 прегради.Ваквата структура го прави ова инсулин превозникот може да се одржи инсулин, како и дијабетична тестирање на додатоци.Топ оддел : горниот дел со повеќе џебови и ремени е дизајниран за чување на гликоза метар, lancing уред, lancets, тестирање ленти и други дијабетична тестирање на додатоци.Дното оддел : долниот дел е изолирана во внатрешноста. 2 нето џебови се добри за ставање мали мраз пакети (треба да се купат мраз пакети одделно).Исто така постои и дополнителна виткање торбичка дека има повеќе џебови и слотови.Ова внатре торбичка може да се одржи предмети, како инсулин, пенкала, игли, ампули и шприцеви.Направен од тешки-должност најлон, многу издржливи и отпорно на гребење.Дебела соочи сендвич меѓу слоеви на материјал, кој помага да се задржи дијабетична резерви во добра состојба.Компактна Големина : 8.5" x 5" x 3".Исто така доаѓа со монтажни рака на рака за погодност.Добро за секојдневна употреба или имајќи го во ранец на одмор.Направен од тешки-должност најлон, многу издржливи и отпорно на гребење.Дебела соочи сендвич меѓу слоеви на материјал, кој помага да се задржи дијабетична резерви во добра состојба.Долниот дел е изолирана во внатрешноста. 2 нето џебови се добри за ставање мали мраз пакети.Ќе треба да се купи мраз пакети одделно.(ASIN : B08 BLBHF4 V).Постои дополнителна виткање торбичка дека може да се одржи предмети, како инсулин, пенкала, игли, ампули и шприцеви.Стави оваа торбичка во долниот дел за замрзнување.ТОРБА DIEMNSIONS : 8.5" x 5" x 3".ТОРБИЧКА ДИМЕНЗИИ : 9.5" x 7.7".Доаѓа со монтажни рака на рака за погодност.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите