.

.

Hitachi MAF0047 Маса Сензор за Проток на Воздух

Hitachi MAF0047 Маса Сензор за Проток на Воздух

мислење на клиентот:

DEN 1584.72
Достапност
Во достапна форма

Нови orignial опрема дел.Ја враќа оригиналната управливост карактеристики.Ги исполнува OE перформанси и издржливост стандарди за оваа апликација.Прецизност произведени и составуваат уреди со покажувач на елементи за прецизни мерења на проток на воздух.Изградена во contaminant заобиколат порта обезбедува сигурна работа и ја зголемува долговечноста.Hitachi е Протокот на Воздух Сензори (MAFs) мерење на количина и карактеристики на воздухот запишување на моторот.Hitachi користи прецизност елементи и високо-квалитетни компоненти за поголема трајност и точни мерења на проток на воздух.Hitachi MAFs се 100% проток на воздух тестирани за идеален перформанси и се калибрира за секоја апликација се осигура вашето возило ги исполнува строгите емисија стандарди поставени од страна на производителот.Детали како што се contaminant заобиколат порта (кога се применуваат) и заштитени circuitry обезбедување на траен и сигурен производ одобрен од страна OE производители прави Hitachi е протокот на воздух сензори премиум избор.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите