.

.

Toolly 12 Pack 4 инчен Дијамант Полирање Влошки Поставите Влажни/Сува Полирање Комплет 10pcs 50#-3000# Ронки Влошки со 2pcs Кука и Јамка Backer Влошки за Камен Гранит Конкретни Мерме?

Toolly 12 Pack 4 инчен Дијамант Полирање Влошки Поставите Влажни/Сува Полирање Комплет 10pcs 50-3000 Ронки

мислење на клиентот:

DEN 478.80
Достапност
Во достапна форма

⚓ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА : 10 Парчиња 4-Инчен Дијамант Полирање Подлоги (Чакал 50#, 100#, 150#, 300#, 500#, 800#, 1000#, 1500#, 2000#, 3000#), 2 Парчиња Кука и Јамка Поддршка Влошки, 2 Парчиња 0.3-инчен(8мм) месо тело. ⚓ВИСОК КВАЛИТЕТ : Нашата полирање влошки се направени од дијаманти во прав и смола во прав, агресивни и Издржливи.Велкро поддржан полирање влошки за лесно поврзување и отстранување. ⚓ШИРОК АПЛИКАЦИИ : За Мокра и Сува Полирање, за најдобри резултати, користете полирање влошки со вода.Одлична За Сите Цврста Површина Материјали.Совршен за Гранит, Бетон, Мермер, Камен, Плочки, итн. ⚓ДИЗАЈН ЗА ПРЕЦИЗНОСТ : Остар, носат-отпорни и висока ефикасност.На Влошки се Боја Кодирани по Ронки да биде лесно да се идентификуваат и да се обезбеди на различни професионални полиран се најде.Оптимално ВРТЕЖИ во минута 2200, Max 6000 ВРТЕЖИ во минута. Работат помеѓу 2500-5000 ВРТЕЖИ во минута за да се избегне потенцијална штета на вашата површина. ⚓КУПИ СО ДОВЕРБА : Ако било кој од нашите производи не успеваат да ги исполни вашите очекувања, ве молиме да стапите во контакт со нас и ние ќе се обидеме потрудиме да го реши проблемот.Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет.Може да се употребува сува, но најдобри резултати се со вода.Совршен за Гранит, Бетон, Мермер, Камен, Плочки, итн.Ујп одделение Влажни/Сува, кука и јамка поддржан флексибилни.Агресивни и издржливи направени со квалитетот дијамантски прав импрегнирани во pesin.Како да се Инсталира : Чекор 1 : Поврзување на 8мм месо тело.Чекор 2 : Прикачување на полирање подлога кука и јамка страна на backer кука и јамка страна.Чекор 3 : Инсталиран на мелницата или полирач.Пакет Листа : 1 x 50 Girt Полирање Подлога; 1 x 100 Girt Полирање Подлога;1 x 150 Girt Полирање Подлога; 1 x 300 Girt Полирање Подлога;1 x 500 Girt Полирање Подлога; 1 x 800 Girt Полирање Подлога;1 x 1000 Girt Полирање Подлога; 1 x 1500 Girt Полирање Подлога;1 x 2000 Girt Полирање Подлога; 1 x 3000 Girt Полирање Подлога;2 x Кука и Јамка Backer Подлога;2 x 0.3-инчен(8мм) месо тело.Напомена : долниот ронки влошки 50, 100, 150 работи многу добро за сува употреба.Долниот ронки сува мелење прави видов означува отстранување на камен површина лесно.Високото жито мора да се користи со вода за најдобри резултати.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите