.

.

Универзална 6599 на Резервоар за Гориво Заклучување Прстен Алатка за Гориво Пумпа за Отстранување Алатка одговара за Chrsyler Ford ГМ возила

Универзална 6599 на Резервоар за Гориво Заклучување Прстен Алатка за Гориво Пумпа за Отстранување Алатка одговара

мислење на клиентот:

DEN 479.76
Достапност
Во достапна форма

ОДЛИЧНО КОМПАТИБИЛНОСТ : Одговара за резервоарот за гориво за заклучување прстени на Ford Chrysler ГМ возила; Работи на 2004 - понова Ford F-150 камиони, 2004 - понова Chrysler / Dodge мини-комбиња PT Cruiser Дакота Durango, 2004 - понова Chevy 1/2-тон и 3/4-тон камиони (ве Молиме проверете ја модел дали одговара за вашиот автомобил пред да го купите).МОЌНА ФУНКЦИЈА : Толку лесно да се отстранува и се инсталира заклучување прстен на резервоар за гориво додека сервисирање на гориво пумпа или гориво за испраќање на Единица.СУПЕРИОРЕН КВАЛИТЕТ : Направен од најтврдокорните структурни челик со одлична цврсти и издржливи, отпорност на корозија и ' рѓа за години на проблеми-слободна употреба.МОРА да СЕ АЛАТКА : Користење на 1/2 вози ratchet или прекинувач бар да се олабави locking ring ќе биде историјата!Овој резервоар за заклучување прстен алатка ќе ви помогне да се справи со работа на замена на гориво испраќачот БРЗО и ЕФИКАСНО без оштетување на прстените.ЗАДОВОЛСТВО ГАРАНЦИЈА : Ако не сте 100% задоволни со овој Резервоар за Гориво Заклучување Прстен Алатка, едноставно да го вратите за целосна наплата во 30 дена, гаранција со 1 година гаранција.за Dodge Рам 1500 2500 3500 4500;.за Dodge Полначот Dodge Challenger SXT;.за Hyundai Elantra Тоскански Sonata;.за периодот 2007-2012 Hyundai Sante Fe;.за SAAB 9-3 03-11;.за Saab 9-5 2008 година;.за Chevy Silverado Malibu Maxx Колорадо Лавина Пионер Camaro SS;.за 2005 година Меркур Montego; за Живата Маринер;.за 2005-2006 Pontiac Bonneville .за 2011 Kia Sorento;.за 2006 година chrysler 300c;.за Ford Explorer Ford F150 Форд Ренџер;.за Nissan Pathfinder Sentra Граница;.за Jeep Wrangler TJ Jeep Compass.Овој резервоар за заклучување прстен алатка ќе ви помогне да се справи со работа на замена на гориво испраќачот БРЗО и ЕФИКАСНО без оштетување на прстените.Толку лесно да се отстранува и се инсталира заклучување прстен на резервоар за гориво додека сервисирање на гориво пумпа или гориво за испраќање на Единица.Одговара на било 7.25" OD метал заклучување прстени со 7 групи на рецки за Dodge Полначот Dodge Challenger SXT;за Hyundai Elantra Тоскански Sonata;за периодот 2007-2012 Hyundai Sante Fe;за SAAB 9-3 03-11;за Saab 9-5 2008;за Chevy Silverado Malibu Maxx Колорадо Лавина Пионер Camaro SS;за 2005 Меркур Montego; за Живата Маринер;за 2005-2006 Pontiac Bonneville за 2011 Kia Sorento;за 2006 година chrysler 300c;за Ford Explorer Ford F150 Форд Ренџер;за Nissan Pathfinder Sentra Граница;за Jeep Wrangler TJ Jeep Compass.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите