.

.

TYC Право Светлата Собранието Компатибилен со 1999-2004 Хонда Одисеја

TYC Право Светлата Собранието Компатибилен со 1999-2004 Хонда Одисеја

мислење на клиентот:

DEN 1599.12
Достапност
Во достапна форма

Тоа е OE-да се спореди подигнат со не "pigtail" приклучок за кавга-бесплатно инсталација.OE-да се спореди монтажа одредби се обезбеди drop-in прецизни fitment.Ригорозни и забрзано велосипедизам тестови за да се обезбеди производот, услугата, квалитет и трајност.Посебен слој на леќа површина го спречува hazing и исчезнува обезбедување соодветно осветлување и оперативна безбедност.Ги исполнуваат или надминуваат DOT/SAE стандарди со посебен предвид за photometric и безбедност на усогласеност.CAPA заверена TYC бренд осветлување производи се дизајнирани да бидат OE споредливи во форма, одговара и функција.Тие се високо ценета како остварлива квалитет алтернативни делови во судир поправка индустрија.На CAPA програма (Уверение Автомобилски Делови Association) е на квалитетот на програмата што помага во одржување на високо ниво на квалитет во денешниот судир поправка делови.Судир поправка на пазарот е составена од голема мера осигурување-опфатени поправки, 70 отсто од оние осигурување се опфатени поправки пропишува CAPA заверена делови.Секој TYC замена светилка е произведен со слични пластични материјали како оригинална опрема и поминале низ ригорозни тестирање за да се осигура дека вие, сопственикот на возилото, може да ги користите за безбедно и во денот и ноќта.Вашето возило светилки се суштински дел од вашето возило безбедносни карактеристики и може да значи разлика помеѓу навлегува во или избегнување на несреќата.Не прават компромиси кога станува збор за изборот на вашето возило светилки.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите