.

.

Dorman 1592028 Патникот Страна Светлата Собранието Компатибилен со Изберете Scion Модели

Dorman 1592028 Патникот Страна Светлата Собранието Компатибилен со Изберете Scion Модели

мислење на клиентот:

DEN 1602.72
Достапност
Во достапна форма

Лесна замена - оваа светла собранието беше специјално дизајниран да изгледа и функционира како оригиналот светлата на одредени возила.Одлична вредност - original equipment квалитетот на пониска цена.Издржливи материјали - цврсти пластични заштитува од временските услови и од условите на патот.Лесна инсталација - изградена за да одговараат на точната на оригиналните димензии за правилно се вклопуваат.Осигурете се вклопуваат - за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашиот точната возило, внесете ја вашата направи, модел и да се намали нивото во гаража алатка.Треба нова светла собрание што изгледа, се вклопува и се врши како оригиналот, за помалку отколку да се оди назад до застапништва?Оваа замена светлата беше обратна-конструиран за да одговара на акции светлата на одредени возила.Овој дел е компатибилна со следниве возила.Пред купување, внесете го вашето возило намали во гаража алатка за да се потврди fitment. [Scion x B : 2004, 2005, 2006 година).

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите