.

.

Отворот Поставување на Алатки & претходно биле вклучени Комбо - (1) [ #6 & #8 Отворот Поставување Умира (3/16 & 1/4 Инчи) ] + (100) [#6-6 & #8-9 Дувачкиот претходно биле вклучени (3/16 & 1/4

Отворот Поставување на Алатки & претходно биле вклучени Комбо - (1) [ 6 & 8 Отворот Поставување Умира (3/16

мислење на клиентот:

DEN 2480.64
Достапност
Во достапна форма

Пакетот Вклучува : (1) (1/4" Отворот Ram/База), (1) (3/16" Отворот Ram/База), (1) (Benchtop Умре Упатство) + (100) #6-6 & (100) #8-9 Полиран Месинг Претходно Биле Вклучени.Создава "валани отворот" заврши кога се обврзувачки. (Ќе не "пресече" или "нула" претходно биле вклучени.).Отворот Ги Поставува Стандардите Овни/Бази (Од Не ' Рѓосувачки Челик - Топлина Третираат) Претходно Биле Вклучени : (Месинг)(Полиран).Претходно биле вклучени : (100) #8-9 (1/4 инчен дијаметар) + (100) #6-6 (3/16 инчен дијаметар) (за врзување на слоевите со комбинирана дебелина на 0.120-0.186 Инчи).САД Дизајниран/Користи од страна на Професионални Holster Одлуки & Хобисти.Ова е Holster Smith Journeyman серија #6 & #8 отворот распрснување алатки и окцето комбо комплет.Тоа беше дизајниран, развиен и произведен од страна на CKK Индустрии, Inc., водечки светски продавачот на holster изработка на алати, опрема и материјали.Со светлината допрете на чекан, може лесно и ефикасно одблесокот стандард holster одлуки претходно биле вклучени (понекогаш се нарекува, "Kydex заковки") за да се создаде професионална "превртување" заврши на претходно биле вклучени кога се користи за врзување материјали.На Journeyman benchtop умре водич карактеристики (2) монтажа база дупки да се качи на умираат водич за workbench.Тоа исто така може да се користи во "слободен лебдечки" на владата, како основа е прилично стабилна, и допирање на притисокот потребни за окцето распрснување/прилагодување е минимално.На Journeyman серија отворот поставување алатка е индустриски стандард за Kydex обвивка и holster на одлуки, и може да се најде во професионални holster одлуки работилници ширум светот.Ова комбо комплет понуда вклучува поставување на алатката (3-дел), и (100) месинг обложени претходно биле вклучени (САД Направен).Овие се високо квалитетни алати и делови, и може да се користи за мноштво на отворот поставување задолженија, од holster прави за шиење хоби, платно шатор одлуки, плови производство, банер ивица, и многу повеќе.Комбо Комплет Спецификации : Пакетот Вклучува : (1) (1/4" Отворот Ram/База), (1) (3/16" Отворот Ram/База), (1) (Benchtop Умре Упатство) + (100) #6-6 & (100) #8-9 претходно биле вклучени Отворот Крај : Полиран Месинг Окцето, Големина : претходно биле вклучени : (100) #8-9 (1/4 инчен дијаметар) + (100) #6-6 (3/16 инчен дијаметар) (за врзување на слоевите со комбинирана дебелина на 0.120-0.186 Инчи) Функцијата : Создава "валани отворот" заврши. (Ќе не "пресече" или "нула" претходно биле вклучени.) Базата може да се монтира на workbench за точноста, или се користат во "слободен лебдечки" на владата.Материјали : Отворот Ги Поставува Стандардите Ram/База (Не ' Рѓосувачки Челик - Топлина Третираат) Претходно Биле Вклучени : (Месинг).

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите