.

.

Делта Светла (03-5075-50R) 2.75 Круг Црвени LED Задни или Стоп Светлата со Жица Води Пар

Делта Светла (03-5075-50R) 2.75 Круг Црвени LED Задни или Стоп Светлата со Жица Води Пар

мислење на клиентот:

DEN 418.08
Достапност
Во достапна форма

Енергетски ефикасна, високо-придвижуван светла.Црвени LED светилки кои може да се монтира на секаде.Лесно да се инсталира.Компатибилен со повеќето марки и модели.Доаѓа со 1-година ограничена гаранција на светилки и производ заврши и 5-годишна ограничена гаранција од дефекти во материјалот и изработката.Делта 03-5075-50 R Универзална 2-3/4-Инчен Црвени LED Стоп Светла се енергетски ефикасни, високо-придвижуван светла кои се користат за да се подобри безбедноста со светење на големината и присуство на вашето возило за други возачи за да ја видите.Овој комплет нуди (2) црвена LED светла, кои се мали во големина и може да се монтира на речиси секаде да обезбеди безбедност и/или стил.Овие енергетски ефикасни светилки се користи дел од енергија во споредба со редовни светилки и се компатибилни со повеќето марки и модели.Светлата доаѓаат опремени со гума grommets за лесна инсталација.Делта 03-5075-50 R Универзална 2-3/4-Инчен Црвени LED Стоп Светла доаѓа со 1-година ограничена гаранција на светилки и производ заврши, а 5-годишен ограничена гаранција гаранции дека производот ќе бидат ослободени од дефекти во материјалот и изработката.Делта Технолошки Индустрии, ДОО се здоби со признавање како светска класа автомобилската осветлување производителот со седиште во Калифорнија, U. S. A., нудат над 100 модели на помошни светла, фарови, светлина барови и додатоци.Делта Технолошки Индустрии задоволува повеќе сегменти од пазарот на автомобилски резервни од било други водечки светлина компанија во автомобилската индустрија.Од дизајнирање, преку тестирање и држава на уметноста процесот на производство, Делта испорачува 'Светска Класа Осветлување Технологија'.Deltas LED дозвола или стоп светла користите дел од моќта на редовни светилки.Со нивните мали големини, тие може да се монтира на речиси секаде да се обезбеди безбедност или стил.Тие доаѓаат опремени со гума grommet.Делта Технолошки Индустрии задоволува повеќе сегменти од пазарот на автомобилски резервни од било други водечки светлина компанија во автомобилската индустрија.Покрај тоа, Делта Технолошки Индустрии материјали светлата на други пазари, вклучувајќи индустриски, ОЕМ и Војската.Компанијата е на нон-стоп растење, бидејќи тоа почна маркетинг свој бренд а резултатите биле неверојатни.Денес, Делта Технолошки Индустрии продолжува да биде најмногу иновативна компанија во извршувањето осветлување индустрија..и нашиот состав на нов производ линија докажува тоа.Од дизајнирање, преку тестирање и држава на уметноста процесот на производство – Делта испорачува "Светска Класа Осветлување Технологија".

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите