.

.

Музика со Звук Чип, Батерија Управувана Заштита на Животната средина Звук Модул Јасен Звук за Картичка Божиќ за Накит Кутија за DIY Поздрав Картичка

Музика со Звук Чип, Батерија Управувана Заштита на Животната средина Звук Модул Јасен Звук за Картичка Божиќ

мислење на клиентот:

DEN 1802.40
Достапност
Во достапна форма

Широка Употреба : звукот модул е идеална за да се направи DIY музичка кутија, музички честитки, фото рамки, албум, подарок кутија и други подароци.Четири Минути : Според гостин барање, снимање на музика, или она што сакам да го кажам, најмногу до четири минути.Лесен за Инсталација : Инсталирате овој звук рекорд чип во вашиот проект или подарок, и тогаш притисни на копчето.Батеријата Управувани : На музичкиот звук чип треба три AAA батерии, 16 ohm 0.25 вати јазик, звучи одлично.Удобен : Овој звук модул е заварени микрофон, копчиња, звучници и така натаму, корисниците можат да користат по приемот на производот, многу погодно.Функција : 1. Четири Минути : Според гостин барање, снимање на музика, или она што сакам да го кажам, најмногу до четири минути.2. Удобен : Овој звук модул е заварени микрофон, копчиња, звучници и така натаму, корисниците можат да користат по приемот на производот, многу погодно.3. Широка Употреба : звукот модул е идеална за да се направи DIY музичка кутија, музички честитки, фото рамки, албум, подарок кутија и други подароци.4. Батеријата Управувани : На музичкиот звук чип треба три AAA батерии, 16 ohm 0.25 вати јазик, звучи одлично.5. Лесен за Инсталација : Инсталирате овој звук рекорд чип во вашиот проект или подарок, и тогаш притисни на копчето.Како да го Користите : Снимање и репродукција работата : Притиснете на копчето за снимање, да го чуе "капе" звук ослободување.Рекорд на повикување, а потоа со кои се соочува микрофон 5-10 cm/2.0‑3.9 во away Start снимање пред говорење, притиснете го копчето за снимање еднаш, отпуштете го копчето за снимање при сослушувањето на "бип" звук за да record The звук заврши; Потоа притиснете го долниот тон копче за да го пуштите снимен звучен.За време на репродукција,Притиснете го долниот тон копчето повторно за да го стопирате звукот.Спецификација : Предмет Тип : Звук Module Material : PCBRecording Време : 4 Minutes Operating Напон : 3.0 V-4.5 VHorn Големина : Прибл. 40x4mm / 1.6x0.2in Коло Големина : Прибл. 31x21mm / 1.2x0.8in Battery Тип : 3 x AAA Батерија (Не се Вклучени)Пакет Листа : 1 x Звук Module Note : ве Молиме забележете дека новиот тип и стари тип на производот ќе биде испратен по случаен избор, и бидете сигурни дека ќе не предвид пред да нарачате.

Клучни карактеристики

Item Type:
 Sound Module
Material:
PCB
Recording Time:
4 Minutes
Operating Voltage:
3.0V-4.5V
Horn Size:
Approx. 40x4mm / 1.6x0.2in 
Circuit Board Size:
Approx. 31x21mm / 1.2x0.8in
Battery Type:
3 x AAA Battery (Not Included)
Package List:
1 x Sound Module :
Please note that the new type and old type of this product will be sent randomly, and make sure you will not mind before ordering. :

Им се допаѓа и на купувачите