.

.

Dixon IC400 Железо Обложено Шеф-Кодот за Типот C Камери и Жлебот Црево Фитинг, 4 Приклучок x 4 Цревото ID Бодликава

Dixon IC400 Железо Обложено Шеф-Кодот за Типот C Камери и Жлебот Црево Фитинг, 4 Приклучок x 4 Цревото ID Бодликава

мислење на клиентот:

DEN 2490.96
Достапност
Во достапна форма

Камери и жлебот фитинг со безбедноста клип за заклучување во гкл за безбедна конекција.Женски cam спојка крајот за поврзување на машките ритам адаптери и еден црево месо тело крајот за поврзување на црева (Тип В).Обложено железо за сила, malleability, еластичност, и отпорност на корозија.Корозивни-отпорен на инвестиции екипа од не ' рѓосувачки челик cam заклучување држела за заклучување на фитинг е машки ритам адаптер во женски cam couplers.Нитрилна butadiene гума печат оценет за нафта услуга, етанол да E100, и биодизел да B20. На Dixon Тип C железо обложено Шеф-Заклучување на cam и жлебот фитинг има безбедност клип за заклучување во гкл за безбедна врска (Шеф-Брава).Тоа е еден женски cam спојка крајот за поврзување на машките ритам адаптери и еден црево месо тело крајот за поврзување на црева (Тип В).Телото е направен од железо обложено за сила, malleability, еластичност, и отпорност на корозија, и тоа е корозивни-отпорен на инвестиции екипа од не ' рѓосувачки челик cam заклучување држела за заклучување на фитинг е машки ритам адаптер во женски cam couplers.Со нитрилна butadiene гума (Buna-N) печат овозможува течење-тесни одговара дека е оценет за нафта услуга, етанол да E100, и биодизел да B20. Оваа Dixon камери и жлебот фитинг е погоден за употреба во комерцијални или индустриски проток системи, како што се вода транспорт и третман, управување со отпад, и во нафта системи, меѓу другите, но тоа не треба да се користи во компримиран воздух или пареа апликации.Црево фитинзи се компоненти користи за поврзување, раскинувањето, контрола, и менување на насоката на проток во цевки и црева системи во многу различни индустрии.При купување црево фитинзи, го разгледа барањето, како ова ќе влијае материјал тип, формата, големината и бара издржливост.Приклучоци се достапни навој, unthreaded, или со користење на друга конекција стандард, како што се камери и каналите, и доаѓаат во многу форми, стилови, димензии и распоредот (цевка дебелина на ѕид).Dixon Вентил & Спојка Компанија произведува цевки и црева, фитинзи и додатоци.Компанијата, основана во 1916 година, е со седиште во Chestertown, Мериленд.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите