.

.

Универзална Висок Проток Фрлија Алуминиум 100mm Доза Цела Гас Тело (Сребро)

Универзална Висок Проток Фрлија Алуминиум 100mm Доза Цела Гас Тело (Сребро)

мислење на клиентот:

DEN 1687.20
Достапност
Во достапна форма

▶️ Висок Квалитет Лого за Целосна Манипулација во текот на Вентил и Подобрување на Издржливост. ▶️ Вентил Усвои Пеперутка Плоча Механизам за Најдобар Контрола. ▶️ ОЕМ Fitment или Резервни Замена, Веднаш се Зголемува 7 до 15 коњски сили. ▶️ 100mm (4"), Многу Поголеми од Акции Тело со Дијаметар. ▶️ 4.5" Влезот Дијаметар / 4.5" Центар до Центар Плоштадот Топ Модел / Вклопува со 0.3125" Гром Големина.Во горивото се вбризгува мотори на гас тело е дел од воздухот систем кој го контролира количеството на воздух тече во моторот, во одговор на возачот педалот за гас педалата за внесување во главната.На гас тело е обично се наоѓа помеѓу филтер за воздух кутија и доза колектор, и тоа обично е во прилог на, или во близина, на маса сензорот струење.Така, наједноставниот, но суштински начин да се зголеми внесувањето воздух во моторот е зголемување на дијаметарот на гас body.By тоа, повеќе воздух волумен и поголем износ на гориво се воведе, тогаш, повисока енергија ќе бидат достапни во вашите нозе.Овој Гас Тело ќе биде задолжително за наместени или надгради возило со повисока од акции коњски сили.Пакет се Вклучени : 1 x 100mm Алуминиум Гас Тело.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите