.

.

MelodySusie 30000 вртежи во минута Професионални Помине Вежба-Скарлет со 5 во 1 Помине Малку Вежба, Преносни Електрични Efile Вежба за Обликување, Чистење, Отстранување на Акр?

MelodySusie 30000 вртежи во минута Професионални Помине Вежба-Скарлет со 5 во 1 Помине Малку Вежба, Преносни

мислење на клиентот:

DEN 1439.76
Достапност
Во достапна форма

Моќен и Леснотијата на користење : Висока-брзина, ниски вибрации, ниско ниво на бучава, и непречено функционирање со прилагодлива контрола на брзината (0-30,000 ВРТЕЖИ во минута ).Овој професионален помине одлична вежба за брусење, сечење, резба, отстранување на гел лак и кутикулите за природните нокти, на доградба на акрилни нокти, и гел ноктите.Лесен и Ниска Топлина Handpiece : Направен од висок квалитет на алуминиум, погодна за двете професионална употреба во салон и почетник го користите дома. (работи со сите видови на 3/32" месо тело битови) доаѓа со пресврти заклучување систем кој ви овозможува лесно да ги промените малку.Екслузивно Изглед Дизајн : Тоа доаѓа со компактни мали контролер и handpiece се вклопува во центарот на вежба.Заштеда на простор на вашиот монитор.Малку носители на него нека можете да имаат вашите омилени парчиња во право, таму во својата погодност. 5 во 1 Мултифункционален Помине Малку Вежба : На вежба малку има три различни coarseness на жито, мултифункционални за acrylics или тешко гел ноктите полирање.Круг врвот може да се користи за cuticle отстранување и спречување на вашата кожа од боли.Ноктите малку има Фина Ронки на врвот, Средни Ронки на средината, и Крупен Чакал врз основа на малку, сите-во-едно помине вежба малку ви овозможува за мулти-цел нокти датотека.Професионални Карбид Помине Малку Вежба : Направен од премиум сила волфрам карбид материјал, оваа висока прецизност обработка помине малку доаѓа со одлична дисипација на топлина, ниски вибрации, ниско ниво на бучава, а тешко носи карактеристики.Совршен нокти грижа алатка за нокти techs и ноктите ентузијасти.Моќен и Леснотијата на користење : Висока-брзина, ниски вибрации, ниско ниво на бучава, и непречено функционирање со прилагодлива контрола на брзината (0-30,000 ВРТЕЖИ во минута ).Овој професионален помине одлична вежба за брусење, сечење, резба, отстранување на гел лак и кутикулите за природните нокти, на доградба на акрилни нокти, и гел ноктите.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите