.

.

Motorola T260TP Talkabout Радио, Pack 3

Motorola T260TP Talkabout Радио, Pack 3

мислење на клиентот:

DEN 863.76
Достапност
Во достапна форма

Вклучени Компоненти : 3 Радија, 3 Појас Клипови, 3 Nimh Батерија Пакети, 1 "Y" Кабел Адаптер За Полнење Со Двојна Микро-Usb Connectos, 1 Полнење Кабел, 1 Упатството За Корисникот.Останете поврзани за време на вашиот ниту можеа отворено авантури.Со солиден, комплетно водоотпорен дизајн, итен карактеристики и 35-миле спектар, на T605 H2 O ви држи поврзани и се заштитени за време на вашиот екстремни активности на отворено.На T605 H20 е преполна со топ-of-the-line радио функции, вклучувајќи ја и способноста да пловат* и вода за да се активира светло.Светлото, исто така, вклучува црвени LED да се зачува ноќ визија.Со овие исклучителни способности, ќе може да смета на T605 H2 O да овозможи сигурен комуникации за време на вашиот ниту можеа авантури - дали по копно или по море.На T605 H2 O вклучува не само две радија, но исто така бонус футрола и автомобил полнач.Колку далеку можам да очекувам моите радија да комуницира?Комуникацискиот спектар цитирани се пресметува врз основа на непречен линија на погледот тест под оптимални услови.Вистинскиот опсег ќе се разликуваат во зависност од теренот и услови, и е често помалку од максимално можно.Вашиот вистински спектар ќе биде ограничена од неколку фактори, вклучувајќи, но не ограничувајќи се на : терен, временските услови, електромагнетни пречки и пречки.Со 22 канали и 121 приватност кодови, во вкупен износ од 2,662 комбинации, тоа е лесно да се најде достапен канал.Со i VOX/ВОКС дејствуваат како звучникот и дозволувајќи им на hands-free комуникација, може да се задржи за да се движи без запирање да одговорите на некој повик.Со опсег до 25 милји и слобода да комуницираат безжично, на T260 сакајте бавно ќе надолу.Опсег во реално услови за живот може да се намали од домет.Комуникацискиот спектар цитирани се пресметува врз основа на непречен линија на погледот тест под оптимални услови.Вистинскиот опсег ќе се разликуваат во зависност од теренот и услови, и е често помалку од максимално можно.Вашиот вистински спектар ќе биде ограничена од неколку фактори, вклучувајќи, но не ограничувајќи се на : терен, временските услови, електромагнетни пречки, и опструкции.Бидете во тек со реално-време на временските услови со вртење на еден од 11 времето канали или започнување временските сигнали.NOAA радио услуга може да не биде достапна во сите области.Постојат два начини на власт вашиот радио : користете вклучени Ni MH акумулатори до 12 часа, или да користите 3 АА батерии за до 29 часа.За надополнување на Ni MH батерии, изберете еден од трите начини : поврзете со вашето возило адаптер или вашиот компјутер, или приклучокот на микро-USB кабел во штекерот.Можете да комуницирате со другите FRS/ГМРС радија без оглед на бренд со тоа што на истиот канал и приватноста код.Лесно да наплатат со Микро-USB Порт за Полнење.Повеќето од енергија потроши кога се користи мобилен уред се јавува за време на полнење.Ова радио троши помалку енергија во текот на својата idle состојбата.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите