.

.

ADVANTECH 4U Rackmount Intel Xeon Scalable Серија графичкиот процесор Сервер. Поддршка на 4 x PCIe x16 Двојно-Дек Картичка и 1 x PCIe x8 Еден Шпил FH/FL Картичка

ADVANTECH 4U Rackmount Intel Xeon Scalable Серија графичкиот процесор Сервер. Поддршка на 4 x PCIe x16 Двојно-Дек

мислење на клиентот:

DEN 776.88
Достапност
Во достапна форма

Меморија : DDR4 РЕГ 2666/2400/2133/1866 MHz DIMM, до 384 GB.Експанзија : Поддршка 4 * PCIe x16 двојно-дек картичка + 1* PCIe x8 еден шпил FH/FL картичка.PSU : 2000 W 1+1 излишни напојување со 80 ПЛУС Платинум ниво на сертификација.Далечинско Управување : IPMI функција на поддршка.Процесор : Dual Intel R Xeon R Scalable Серија. 4 U Rackmount Intel Xeon Scalable Серија графичкиот процесор сервер.Поддршка на 4 x PCIe x16 двојно-дек картичка и 1 x PCIe x8 еден шпил FH/FL картичка.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите