.

.

209925 Директни Фабрика Мобилен Телефон на Поправка Комплет Фабрика Замена екран на Допир Панел за Галакси Јазиче НА 10.5 / СМ-T590 (Црна) Smartphone Замена на Делови (Боја : Црна

209925 Директни Фабрика Мобилен Телефон на Поправка Комплет Фабрика Замена екран на Допир Панел за Галакси Јазиче

мислење на клиентот:

DEN 1620.00
Достапност
Во достапна форма

Откако пратката стигнала,ве молиме проверете во првата ако пакетот е во добра состојба,тогаш ве молиме да ја отворите.Сите паметен телефон резервни делови се 100% тестирани еден по еден пред да се испрати,ве молиме тестиратесите тоа пред инсталацијата.Ако имате било какви прашања ,ве молиме не двоумете се да не контактирате по примени.Ако најдете некои прашање за време на тестот, ве молиме испратете слика за нас за comfirmation.Ние ќе ви дадеме некои сугестии.Екран на допир Панел за Галакси Јазиче НА 10.5 / СМ-T590 (Црна).Мобилен телефон accessories Mobile телефон accessories High квалитет паметен телефон на поправка accessories Replacement делови за пред скршени one Before Инсталација Notes1. Совети 1 : Тест пред инсталацијата Кога тестирањето, не се отстрани било каква заштитна фолија или ознаки.Ве молиме обрнете внимание на проблемот на статички електрицитет.Пред да се обидете било поправка, бидете сигурни дека земјата себе е ESD (електро статични празнење) на рака.Ова ќе го спречи статички електрицитет од оштетување на електронските компоненти во рамките на телефонот.Се осигура дека вие носете заштита за очите и да бидат претпазливи за да не го исечете прстот со стакло splinters. 2. Совети 2 : Симулира тестирање Екран замена е многу кревка производ.Ние силно препорачуваме тест пред инсталацијата.Ве молиме симулира тестирање, што значи мобилен телефон, освен, (матичната плоча + LCD или екран) поврзани аудио кабел и нови замена, моќ, тестот ќе заврши.Ако тестот на OK, ве молиме инсталирајте ја.Ако тоа не може да го покаже, ве молиме контактирајте со нас на многу прв пат.И ве молам не сила тоа да бидат инсталирани во вашиот мобилен телефон.Ние не ќе биде одговорен еднаш на екранот е инсталиран. 3. Совети 3 : не повеќе од свртите кабелот ве Молиме бидете сигурни дека LCD кабел не над-свиок.Над 90 степени свиткана ќе предизвика црн екран.За product1. Замена на акции на екран на допир за Samsung Galaxy Tab СО 10.5 / СМ-T590. 2. Замена на старите, скршени, испукана, оштетена една. 3. Направите вашиот уред да погледнете повеќе освежување од било кога. 4. Целосно се вклопуваат и да работат. 5. Секој објект има се проверуваат и во добра состојба пред превозот. 6. Професионалната инсталација е препорачливо.Ние нема да бидат одговорни за каква било штета на вашиот мобилен телефон/мобилен телефон кој ќе може да предизвика за време на менување на замена на делови.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите