.

.

129246 - Тест Доведе во Собата, Тест Совет Сонда, 4mm Банана Приклучок, Обвиткан, 1 kV, 20, Црна, Црвена, 1.25 м-129246 (Пакување од 2)

129246 - Тест Доведе во Собата, Тест Совет Сонда, 4mm Банана Приклучок, Обвиткан, 1 kV, 20, Црна, Црвена, 1.25

мислење на клиентот:

DEN 1808.16
Достапност
Во достапна форма

Тест Конектор Тип : Тест Совет Сонда.Тест Конектор Тип Б : 4mm Банана Приклучок, Обвиткан.Напон Оценка : 1k V.Моменталната Оценка : 20 A.Изолатор Боја : Црна, Црвена Боја.Опис : Супериорен квалитет тест доведе дека е идеална за надградба на постоечките тест сонда во однос на ruggedness, сигурност и зголемена безбедност.Парична казна тест сонда има прст стража и завршува во обвиткан 4mm приклучок кој одговара на огромното мнозинство на multimeters.Идеален за електроника тестирање на апликации.IEC1010 1000 V CATIII оценет.Должина : 1m.Спецификација : Тест Конектор Тип : Тест Совет Probe Test Конектор Тип Б : 4mm Банана Приклучок, Shrouded Voltage Оценка : 1k VCurrent Оценка : 20 AInsulator Боја : Црна, Red Lead Должина - Метрички : 1.25 m Lead Должина - Империал : 49.2 Бр.на Тест Води : 2 Ro HS во Согласност : Да / Ro HS Compliant Ro HS Phthalates во Согласност : Да се advised SVHC : Нема SVHC (27-Јуни-2018).

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите