.

.

1Pcs 50x500cm Сребрена Фолија, Или преносот на Топлината Филм за Топлина Притиснете Винил Филм Iron-на HTV, T-Shirt-самолепливи Трансфер на Винил Филм-Топлина Притиснете Винил Ф

1Pcs 50x500cm Сребрена Фолија, Или преносот на Топлината Филм за Топлина Притиснете Винил Филм Iron-на HTV,

мислење на клиентот:

DEN 926.40
Достапност
Во достапна форма

Преносот на топлината Винил : Материјалот што доаѓа на јасна превозникот лист со одличен димензионална стабилност и многу добро сечење апликација карактеристики.Лесно да се примени најдобро за сите други умре-сечење сечење машини.Погоден за Железо За Трансфер на Машини топлина притиснете машина дури и дома железо.Големина : 20"x200"/50cmx500cm, боја : мешана боја.Лесен за користење : винил може да се сече со ножици или машина.Само неколку едноставни чекори, ќе можете да DIY вашата сопствена облека дома!Материјали погоден за широк спектар на ткаенини, како што се cottons, полиестер, памук и поли мешавини.Свој кориснички DIY проект на Т-маици, капи, торби, тим или клуб носат, облека, чевли и друг текстил, итн.со користење на овој професионален-квалитетен пренос на топлина винил.Исто така Добар избор за Божиќ и роденден подарок за вашите креативни деца или пријатели.Широк апликации : Овој производ може да се печатат на текстилни материјали, кожа производи, вреќи производи, оксфорд ткаенина и не-плетени.Метални производи /керамички /од пластика /дрво на производи /облека со водоотпорен слој не можат да се отпечатат.Измијте вовед - Првиот ред облека внатре кон надвор, а потоа измијте со ладна вода, а не жешка вода.и не може да се избелени Второ, Исушете со нормален фен за поставување на апарати за домаќинство машини (не користи хемиско чистење).Трето, ве молиме следете ги облека за перење инструкции, како и.Преносот на топлината Филм за Топлина Притиснете Винил Филм Iron-на HTV, T-Shirt-самолепливи Трансфер на Винил Филм-Топлина Притиснете Винил Филм Маскирна-самолепливи Трансфер ПВЦ Винил-преносот на Топлината Филм за Винил-преносот на Топлината Филм Roll Material : PVCSize : 20"x200"/50cmx500cm Feature : Авто-Adhesive Type : Стакло Films Instructions за use Step 1 : Плевел -Среден/фирма притисок(околу 10 lbs) за 10-15s.• Топлина Притиснете : -Загрејте облека за 2-3s;-ги Применува дизајн:305℉;-Среден притисок за 10-15s.Чекор 3 : Кул Peel Peeling јасно pet) филм по винил врти ладна, само во 15-30 секунди подоцна за винил да се излади.*Ако било кој дел на железо на винил лифтови исклучување, повторете ги чекорите погоре, се додека можете да кора исклучување на јасна поддршка без да го дигате прстот нагоре винил.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите