.

.

3M Speedglas 9100 FX Заварување Шлем, Заварување Безбедност, со Тешко Шапка, SideWindows и 9100X Автоматско Затемнување Филтер и Нијанси 5

3M Speedglas 9100 FX Заварување Шлем, Заварување Безбедност, со Тешко Шапка, SideWindows и 9100X Автоматско

мислење на клиентот:

DEN 14004.96
Достапност
Во достапна форма

1 инчи висок x 4.Ова широко поле на гледање им овозможува на работниците да се види подобро и одржување на висока продуктивност на работното место.Непречено нагоре-надолу стожерот акција може да се "заклучи" во до позиција – светло се повлече намалува шлем назад надолу повторно.На заварување shield може да се отстрани и remounted на хард шапка, обезбедување на прилагодливи главата и лицето на системот на заштита на работниците кои не повеќе од заварување на jobsite.Со избирање на вистинскиот амбиент за секоја задача, ќе помогне да се намали замор на очите и подобрување на квалитетот на секој заварување.1-2009 Тип 1, Класа В, Г и Д и АДС Z94.Објективот потоа се префрла од светло до темно сенка во околу 0.Бидејќи шлем е повеќе балансирана, на headband не треба да бидат построги колку, помагање за дополнително зголемување на носење на удобност.Од дизајнерски аспект, што значи чување на кацигата е можно поблиску до вашата глава.1-2009 Тип 1, Класа В, Г и Д и АДС Z94.На 3 M бренд, низ илјадници производи, претставува конзистентност, супериорен квалитет, и вредноста.*Префрлување време е потврдена за време на температури поголеми од 73° F (23°C)За 3 M Компанијата За повеќе од еден век, 3 M има применети иновации и технологија за подобрување на нашите клиенти животи и поддршка на нивните бизнис цели.Оваа функција, исто така, може да се намали вратот дамка од "шлем на намигнувањето", додека значително зголемување на точноста на електронски поставеност.1 Тип 1, Класа В, Г и Д стандарди.Издувните отвори лесно да се насочи вашиот издишува воздухот надвор од шлем, помага да се намали топлина, влажност и fogging на заварување филтрирање и заштитна стакло.Две Cr2030 3 V литиум батерии дека моќта на Авто-Затемнување филтер се лесно достапни и заменливи, проширување на шлем живот.На 9100 серија, исто така, вклучува и ексклузивно, иновативни "капи заварување удобност режим" кој може да помогне во намалување на замор на очите.Без заштита, очите може да биде привремено или трајно повредени од страна на интензитетот на светлината произведени од страна на заварување.Ќе добиете јасна, 8" x 4.За индустриска/професионална употреба.На 3 M™ Тешко Шапка H-701 R ги исполнува барањата на ANSI/ISEA Z89.25" јасно стакло гледање област • Странични прозорци -Сенка 5 страна филтри кои ја зголемуваат периферна визија • Ергономски, прилагодлив главата суспензија за зголемување на комфорот, шлем стабилност и тежина дистрибуција • 3 M Speedglas Автоматско Затемнување Филтер 9100 X со 2.На заварување шлем користи за автоматско затемнување филтер дека може да се прилагоди за различни нијанси врз основа на заварување amperage.3 и големо влијание барањата на ANSI Z87.Тешко Шапка Адаптер и Тешко Шапка.Заварување Заштита со Одлична Оптика, Поширок Фронт Ставови и Страничните Прозорци На 3 M™ Speedglas™ Автоматско Затемнување Филтри Серија 9100 нуди единствен засенчување и минимално нарушување низ целиот филтер за гледање област.Оваа издржлива и разноврсна заварување шлем, исто така, ги исполнува барањата на АДС Z94.2 инчи широк (54 mm x 107 mm), на 9100 X обезбедува на вториот по големина гледање област достапни во 9100 Серија шлемови, и подобрување на поле на гледање, кои им помага на заварчик да се види на работа во тек со минимални опструкција.Шлемот е животниот век на батеријата е околу 2.Разноврсна Очи и Лице Заштита за Заварувачи се Заварување шлемови помогне да се заштитат очите и лицето во голем број на начини.Искра - и spatter-отпорни тешко шапка покрие, исто така, е стандарден на оваа 3 M Speedglas Заварување Серија 9100 FX Шлем.Ова, за возврат, исто така, може да ја намали потребата за мелење и rework, заштеда на време, напор и пари. Со гледање областа на 2.За професионални заварувачи, ова заварување шлем е добра инвестиција што може да се платат со поголема услуга и задоволство.Практичноста е главната корист на флип-up заварување шлем, бидејќи тоа им овозможува на работниците да се справи со не-заварување задачи, без отстранување на шлем или дополнување дополнителни лице shield.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите