.

.

BONATECH Осигурач Блок Сечилото Fuse Кутија Носителот, Автомобил ATO/ATC Осигурач Блок Водоотпорен со Осигурач LED Индикатор за Заштита на Маска за Автомобилската Камион Бро

BONATECH Осигурач Блок Сечилото Fuse Кутија Носителот, Автомобил ATO/ATC Осигурач Блок Водоотпорен со Осигурач

мислење на клиентот:

DEN 479.76
Достапност
Во достапна форма

СОВРШЕН ЗА ВОЗИЛА - Премија fuse кутија со автобус бар е од суштинско значење за проверка и поправка, лесно да се неправилност во отворено, широко се користи во возило, автомобил, морски , автобус, брод, танкер, метро и др.АПАРАТОТ ИМЕ LABELS – Бонус електричен уред име Етикети се предвидени.Секогаш можете да знаете и брзо да се идентификуваат кога нешто ќе тргне наопаку во вашиот автомобил, а кој дел треба да се поправи оваа единствена фузија кутија!.SAFE МАТЕРИЈАЛ – Изработени од еколошки PBT материјал, ова осигурач носителот ги исполнува сите стандарди на идеална fuse кутија.Тоа е механички силна, изолирани, отпорни на топлина и пламен отпорни.Таму ќе тешко предизвика било какви прашања, како и производство на фрактура, деформација, согорување или краток спој феномен.LED ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ИНДИКАТОР – Црвени LED менувачот ќе светне веднаш кога соодветните осигурач е разнесени.Тоа е и безбедно и лесно за вас да се провери и да го замени на разнесени осигурач. (Забелешка : Осигурувачи НЕ се вклучени.).Пакет Вклучувајќи : 12 Начин Fuse Кутија, 6x 20 A Осигурач, 6 x 15 A Осигурач, 6x 10 A Осигурач,6 x 5 A Осигурач,2 x Етикети, 4x Завртки.Доаѓаат со 2 налепници за да се потпише во име на уред е поврзан , што може да помогне за брзо идентификување кога апаратот се случува не е во ред.Спецификации : Тежина : 285g Volt оценка : 32 V DC Струја оценка по кутија : 100 A Тековна оценка по коло : 30 amp (Макс.) Материјал : PBT База + PC Водоотпорен dustproof маска + Калај-позлата Бакар Што е вклучена : 1 x 12way Fuse Кутија 6 x 20 A Осигурач 6 x 15 A Осигурач 6 x 10 A Осигурач 6 x 5 A Осигурач 2x Налепница 4 x Завртки LED Индикатор - LED индикатор се пали кога разнесени осигурач е откриен, Лесно се идентификуваат & замени разнесени осигурувачи веднаш без сомневајќи се!Широко се користи во Автомобил, Брод, Морски, Autos, Автобуси, Танкери, Камион, Возило, спортски автомобили, Јахти, RV, Бродови и сл.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите