.

.

NIKO9 MB-N11 Моќ Батеријата Пак, Црна

NIKO9 MB-N11 Моќ Батеријата Пак, Црна

мислење на клиентот:

DEN 13558.80
Достапност
Во достапна форма

Дизајниран за Nikon Z 6 II и Z 7 II Mirrorless дигитални камери.Се повеќе снимки, без потреба да го запре за полнење; 1.9 x работата на батеријата на една батерија во камерата.Карактеристики на блендата порака за вертикална снимки, команда бира, Fn копчето, и повеќе.Прифаќа EN-EL15c батерија Li-ion батерии (не се вклучени).Се повеќе снимки, без потреба да го запре за полнење со Nikon MB-N11 батеријата пакет, кој во shutter порака за вертикална снимки, команда бира, Fn копчето, и повеќе.Компатибилен со Nikon Z 6 II и Z 7 II (не се вклучени) Mirrorless Digita Камери.Со користење на две EN-EL15c батерии (не се вклучени), обезбедува 1.9 x перформансите на батеријата на една батерија во камерата.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите