.

.

Sperry Мажите е Автентична Оригинална 2-Око Брод Чевли

Sperry Мажите е Автентична Оригинална 2-Око Брод Чевли

мислење на клиентот:

DEN 718.80
Достапност
Во достапна форма

Кожа и Текстил.Увезени.Синтетички единствена.Вратило мерки околу ниско врвот од лак.Пета мерки околу 0.75".Кожа брод чевли кој moccasin-stitched пети, рѓа-отпорни претходно биле вклучени и дупчиња јака.Вистинска рака-пораби Tru-Мпц конструкција за трајни удобност.Не-означување outsole со влажни/сува влечење. 360 степени алкохол систем.Карактеристики шок апсорбирање на ева пета првенство за дополнителна удобност.Полно зрно, unlined кожа горен дел се спротивстави на ефектите од сол и слатководни да се обезбеди траен носат.Јакнење на авантура од 1935 година, на Автентична и Оригинална стана икона на здрав стил.Со вистинска кожа материјали рака пораби за издржливост, за потпис 360° алкохол систем за безбедна одговара, а Бран-Siping™ за крајна влажни/сува влечење, овие класици се само како цел-изградена сега како што беа тогаш.Во 1935 година, Павле Sperry измислил првиот светски и повеќето траен брод чевли.Каде се сите други обувки бренд се сметаа за секоја педа на тера firma, од највисоките snowcapped врвови на најниско пустината долина, од бејзбол дијаманти на кошаркарски игралишта, Sperry Топ-Sider има бујна преку помагање на сите кои ја сакаат водата господар на светот е крајната граница океаните, езера и реки на Планетата Земја.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите