.

.

Римската Нијанси Прозорец Ролетни, Беж Бела Обичај Наредени Затемнување на Прозорецот Нијанси, Ткаенина Corded Римски Нијанси за Дома, Прозорец, француски Врата, Кујн

Римската Нијанси Прозорец Ролетни, Беж Бела Обичај Наредени Затемнување на Прозорецот Нијанси, Ткаенина Corded

мислење на клиентот:

DEN 261.60
Достапност
Во достапна форма

Полиестер. 1. BLACKOUT РИМСКИ НИЈАНСИ : Ткаенина римски нијанси се класичен и ре-замисли за современ дом.На ткаенина ткаенина, се мие и се отстранува.На наредени обичај римски нијанси блок 90-95% светлина, соба затемнување и да се заштити вас, вашето семејство и дом на мебел и од УВ зраци.Монтажа хардвер е вклучена.Синџир носителот обезбедува заштита за деца.Прилагодете го квалитетот на метални синџир должина со синџир конектор. 2. НАПРАВИ-ДА-ЦЕЛ : Ние обезбедуваме услуги на клиентите бесплатно и прилагодување на сенка големина според големината на прозорецот треба и вашето барање.Ние може да го прилагодите прозорец сенка до 1/16 инчен да се направи тоа да се вклопи во вашиот прозорец подобро.Место на сопствени сенка чекор по чекор како настава, ние ќе го удвои потврди детали во рок од 24 часа. 3. Во ВНАТРЕШНОСТА на ПЛАНИНАТА : Изберете го вашиот ПРОЗОРЕЦ точната ширина и висина, при поставувањето на цел.Тоа бара најмалку 2 инчи како рамка длабочина за внатрешноста на планината.Фабриката ќе ги тргнеме 0.4 инчен врз основа на вашиот прозорец ширина како сенка ширина и задржи сенка висина исто како прозорецот висина, така што ќе може да се инсталира на прозорецот слепи лесно. 4. НАДВОР ПЛАНИНАТА : Изберете СЕНКА големина сакате, кога прави нарачката.Сенка големина треба 3-10 Инчи поголем од големината на прозорецот треба за подобро покривање.Ве молиме додадете доволно екстра инчи со себе.Фабриката нема да направи никакви корекции. 5. ПОДДРШКА : Ние сме ценети за клиентите точно мерење и точни наредби.Било прашање на вашиот Сопствен Прозорец Нијанси, како што е Ред Големина, Превозот Оштетени, Недостасува Хардвер, итн.Ние ќе работиме со вас да ги реши вашите проблеми.Се чувствуваат слободни да контакт : (929) 390 5717. Боја : Беж Бело-затемнување Обвивка.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите