.

.

Куче Плоча во Порцелан - Јоркшир Terrier

Куче Плоча во Порцелан - Јоркшир Terrier

мислење на клиентот:

DEN 1629.60
Достапност
Во достапна форма

УБАВА ПЛОЧА ВО ДАНСКА СИН ПОРЦЕЛАН ПРЕТСТАВУВААТ КУЧИЊА.Куче Плочи во порцелански направени со традиционално познатиот дански Сина underglaze техника.Овие плочи се насликани од некои од најдобрите уметници во Европа, и одобрени од страна на меѓународната куче шоу судии.Направени со рака во Данска.Дијаметар : 8 инчи - 19.5 cm Плоча е индивидуално спакувани во Styrofoam кутии.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите