.

.

[50 Пакет] Правоаголна за Еднократна употреба Алуминиумска Фолија Пан Извади Храна Контејнери со Јасно Пластика Купола Капаци, Пареа Табела за Печење Тави, 32 оз, 2.25 lb

[50 Пакет] Правоаголна за Еднократна употреба Алуминиумска Фолија Пан Извади Храна Контејнери со Јасно Пластика

мислење на клиентот:

DEN 479.76
Достапност
Во достапна форма

50 тави и 50 капаци, совршен за печење или загревањето храна во рерната, како и чување на лево преку храната во фрижидер или замрзнувач.Димензии : 8.5 x 6.15 x 2.15 инчен, Капацитет : 1 Четвртиот/Литар, 2.25 LB, 32 ОЗ.Контејнерите се пластовидно за лесно складирање и кујна организација.Се пече и се служи во истиот сад, идеален за сите видови на печени јадења, тестенини, јадења, мезе, десерти и др.Јасно пластика купола капак обезбедува одлична видливост и дополнителен простор без притискање надолу за храна.Тешки мерач алуминиум пан и јасно пластика капак брави во храна температура и вкус и обезбедува безбеден транспорт.Изработени од 100% Еко-Пријателски рециклираат алуминиум.ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ : Не Користете го во Микробранова печка.ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ : не користете го во микробранова печка.Овие стандард 32 оз правоаголна алуминиум тави се совршен за двата дома или комерцијална употреба.Алуминиумска фолија се од тави ви овозможи да се пече и им служи на сите во ист контејнер!Да ги користите овие тави за да се осигура дека печени храна, тестенини јадења, јадења, и мезиња останат свежи и топли.Тие се, исто така, безбедно да се користи во фрижидер и замрзнувач за складирање на вашите лево-преку храната.Удобен јасно пластика купола капак е вклучена да се заклучи во вкус и да се обезбеди безбеден транспорт.Јасно капак, исто така, обезбедува одлична производ видливост на производи внатре и благодарение на неговата купола форма, овој капак ви овозможува да пакет пити или колачи без притискање на храната.Тие можат да бидат наредени еден на врвот на други за да се осигура вашата работа простори и кујната ќе останат чисти организирани.Пакетот вклучува 50 тави и 50 рамен капаци.Димензии : Должина : 8.5"Ширина : 6.15"Height : 2.15"Капацитет : 32 Оз (QT 1 или 2 1/4 lb)100% доживотна гаранција - контактирајте со нас доколку не сте задоволни со нашите производи и ние ќе ви испратиме нова замена или прашање што целосно враќање на средствата.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите