.

.

Дијамант Magic 20oz Комерцијални/Janitorial Тешко Водата на самото Место Почиста & Дамка Смена Комбо Пакет w/ 4 Вежба Додаток Четка

Дијамант Magic 20oz Комерцијални/Janitorial Тешко Водата на самото Место Почиста & Дамка Смена Комбо Пакет w/

мислење на клиентот:

DEN 335.76
Достапност
Во достапна форма

Професионални тврда вода дамка смена & мулти-цел чистење, направени со вистински дијаманти!Вклучува 4" Црвена, црна или жолта Вежба Четка.Доверливи и се користат од страна на професионалци од целиот свет.Нека силата на дијаманти чисти / remove тврда вода се изгради, дамки, дамки, вар, рѓа, mildew.полски хром, месинг, алуминиум, порцелан, нерѓосувачки челик, бронза, плочка, бакар и многу повеќе!.Дали вашата вода од чешма имаат високи количини на растворени минерали?Дали живеат или работат во близина на океанот?Ние знаеме како груб водата може да ја напушти тврдоглави дамки на вашиот windows, ветробрани и други површини.Дијамант Magic е еден и единствен одговор на сите ваши дамка проблеми.Дијамант Magic служи на сопствениците на куќи, трговски прозорец подлошки, автомобил мие центри, ресторани, хотели, индустриски лен перење објекти, марини и други комерцијални установи во Соединетите Држави и многу други земји.Низ дома : Туш врати, тоне, тоалети, када опкружува, фурна врати / прозорци, нерѓосувачки челик, мазна врвот се движи, гас спектар решетки / врвот, BBQ скари, микробрановите, порцелан тела, windows, месинг тела (вклучувајќи ги и надворешните светла), надворешните плочка / базени, гранит, fiberglass, мермер, чамци, автомобили, RV е, мотоцикли, камен, Corian и други тешко површината countertops.Индустриски користи вклучуваат : Прозорец за чистење, автоматско чистење & детали, ресторани, мулти-home живеалишта, хотели, болници, старечки домови.Чисти - Scours - Полирање!Ги отстранува тешки тврда вода дамки & места!.Дијамант Magic Водата на самото Место / Дамка Смена & Мулти-Цел почиста е неверојатно тешко површината чистење дека е направен со вистински дијаманти прашина.Дијамант Magic не се дело на 20 или повеќе производи веќе може да се користи сега.Дијамант Magic содржи под-micron дијамантски честички прашина кои ги чистат и полски сите видови на стакло, мазна метали, и порцелански тела за прекрасен сјај.За сето тоа е сила, Дијамант Magic е толку сигурен дека тоа е документирано како прифатлива за користење во подготовка на храна и области со регистрацијата од NSF International.За Дијамант Magic Чарлс Џ. Ottenheimer, изумител и инвеститорот на Дијамант Magic, бил во стаклото за нега на бизнис од 1984 година. Во Хаваи, тој беше наведена како Чарли Puka-Pau.Во текот на многу години тој стана умешен во стакло поправка, стакло нула отстранување, и водата на самото место/дамка отстранување.Бидејќи се пресели во Хаваи во 1984 година, Чарли имал санираат над 25,000 ветробрани и отстранети вода дамки/дамките од илјадници автомобили.Од почетокот на неговиот стакло грижа кариера, имаше стотици барање да се отстрани водата дамки/дамките од автомобилската и градење на стакло, но тој не можеше да се најде брз и безбеден метод за да ги задоволи своите барања и да се направи добра работа, но, сепак, лесен за употреба и не-токсични.За 7 години Чарли експериментирал со над 100 абразиви од Америка, Јапонија, Белгија и Германија и конечно хит на решение.Тој откри дека под-micron честички на дијаманти во компатибилен чистење паста може да создаде синергија која лесно scoured и полиран стакло и други тврди површини како метали и порцелан.Овие под-micron честички на дијаманти чисти и полски површини.Чарли работел со повеќе од 1,700 абразивни комбинации со цел да се открие оној што создава Магија Дијамант.Она што започна како водата на самото место и дамка смена, Дијамант Magic еволуираше како мулти-цел чистење на производот.Г-дин.Ottenheimer беше доделена 4 сад Нови Патенти и, исто така, беше горд Орел Скаут.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите