.

.

YEEFINE Жените Снег Панталони Windproof Водоотпорен Отворен Зима и Топло, Изолирани Ски Панталони

YEEFINE Жените Снег Панталони Windproof Водоотпорен Отворен Зима и Топло, Изолирани Ски Панталони

мислење на клиентот:

DEN 1679.52
Достапност
Во достапна форма

Патент затворање.Машина За Миење.МАТЕРИЈАЛ : ски панталони се изработени од технички ткаенини, дише поставата и издржливи ткаенини, исполнет со висок квалитет имитација на свила памук.Ски панталони може да ги исполни сите дожд и снег времето скијање и други зимски отворено спорт.ВОДООТПОРЕН : Користење на високо-технолошки водоотпорен материјал, шиење облека употреба целата лесна високи-температура лепило процес.Печат сите плочки зглобовите, шевовите и бод не е лесно да се носи.Тоа може ефективно го блокира инвазијата на дожд и снег, спречување на отпадна вода.ДИШЕ : Тоа го користи дише технички ткаенина која е вентилирани од внатрешниот кон надворешниот, и дише мрежа патент на внатрешноста на бедрото брзо може да се фитил далеку пот и чувајте го сув за размена на свеж воздух и ефикасно.АНТИ-СТАТИЧКИ : Обложени ткаенина додава анти-статички функција, која е далеку од проводен слој формира на површината на hydrophobic влакна, на влакна хидрофилна површина, но, исто така, им овозможува на влакната на површината јонизирачки зрачења, ефикасно спречување статички електрицитет.ПРИЛИКИ : Снег ски-панталони за жени се совршени за маратон, пешачење, скијање, сноубординг, кампување, дневна, други зимски активности на отворено.ТАЈНАТА НА ТКАЕНИНА ски панталони користи microporous ленти филм ткаенина составен од молекуларна материјали, која е помала од молекулите на водата, но, поголеми од воздух молекули, со постигнување на ефектите на ленти, вентилација и dehumidifying.Бидејќи тоа носи, ние веќе не се плаши од дожд и снег во зима, и секогаш да остане сува и удобно.ДЕТАЛИ Професионален Дизајн Дише мрежа патент на внатрешноста на бедрото, можете да го отворите патент да се подобри дише и wicking функција кога ви треба.Windproof Снег Здолниште Дизајн На внатрешната страна на панталони има windproof снег здолниште, која може ефикасно да се спречи бран од внесување на снег и зголемување на топлината.Отстранлив Suspender На suspender може да се инсталира и да се отстранат што е потребно едноставно, а должината на рака може да се прилагоди според вашите потреби.Коленото 3 D Стерео Сечење Ултра-долго спојување на подвижни делови, што е лесно да се прошири опсегот на движење, симулирани движење свиткување mode прилагодувањето за поголема слобода на движење. ✔3 D стерео сечење, ергономски.Пропорционално сегментација прави скијање повеќе стилски.Го стави на и нека ви стане убава глетка во зима.ПЕРЕЊЕ & СЕ ГРИЖИ 1. Рака мие препорачуваме.Машина перат но НЕ ги препорачуваме. 2. Препорачливо е да се впие во топла вода за неколку минути, потоа се применува на сапун на обоени област и четкајте ги забите со мека четка. 3. Не присилува.Не се изложени на сонце, ве молиме да се откажам сува во сенка.Не железо.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите