.

.

BYD ГРИЖА за еднократна Употреба за Еднократна употреба 3-Ply Лицето Маска, за Дневна заштита за мажи и жени за Дом, Канцеларија, Училиште, Ресторани, спортски сали, Отв?

BYD ГРИЖА за еднократна Употреба за Еднократна употреба 3-Ply Лицето Маска, за Дневна заштита за мажи и жени

мислење на клиентот:

DEN 646.80
Достапност
Во достапна форма

Користење на Сценарија : Погоден за животната средина, како што се апарати за домаќинство, канцеларија, фабрики, магацин, училиште, универзитети, кампус, библиотека, трговски центар, намирници, ресторани, кафулиња, фитнес центар, спа, седан, конвенцијата центар, стадиони, и за внатрешна и надворешна активности, како што се семејството собир, во-лице туторство, партии, ден-за-ден работи, канцеларијата на час, тренингот, спортски настани, концерти, tradeshow, кампања, социјални настани, итн.Удобно Уво-циклуси : Нашите маски се опремени со еластична уво циклуси изграден со полиестер, најлон, и spandex се вклопуваат за ублажување на притисокот врз ушите и дозволи за проширена употреба.Неуспехот да се правилно користење и одржување, овој производ може да резултира во болест, па дури и смрт;.Лесен за користење, лесен за да го дистрибуирате, безбедно да се продавница : Една големина одговара на повеќето дизајн со прилагодливост кон различни корисници, да се обезбеди целосен опфат на носот, устата и брадата; 50pcs на маски се содржани во кутија, и секој 10 компјутери се индивидуално спакувани и запечатени за погодност, патување и дистрибуција.Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.Меки и удобни за носење;.Со една рака уште на носот мост, се повлече на дното на маска snuggly под брадата проширување на маска за да ја неговата целосна должина;.BYD ГРИЖА за еднократна употреба 3-ply маски се за еднократна употреба, лесен-за-користење на јавноста во различни сценарија, за лични потреби, со јавни овластувања и работа барања.Ве молиме да го користите во рамките на периодот на валидност;.За возрасен се користи само;.Три-слој дизајн обезбедува и утешува и wearability за внатрешна и надворешна активности, додека останатите лесни и дише искуства.Здрав Носот Клип : Нашата прилагодливи носот клип се состои од метална жица опфатени во пластични дизајниран да им помогне на маската цврсто форма на носот мост создавање на повеќето удобно се вклопуваат и тесна печат, а исто така помага да се намали eyeglass магла.Кука и Јамка затворање. 50pcs на маски се содржани во кутија, и секој 10 компјутери се поединечно завиткани за погодност, патување и дистрибуција.Да се чува на ладно, суво, чисто место подалеку од оган и контаминација;.НЕ користите ако пакетот е оштетена;.Работи во сите годишни времиња и во сите временски услови (магла, windy, прашливи, итн.Ве молиме погледнете го упатството пред употреба;.Ако маска станува оштетени, soiled, или дишењето станува тешко, ја напушти контаминирани област и да го замени и ремонтирам со нова маска.Само за еднократна употреба, ве молиме да ги уништи и да располагаат во согласност со прописите, по употреба;.Продавница помеѓу -20℃ и 38℃(-4°F и 100°F), со релативна влажност под 80%;.Лесен за користење, лесен за да го дистрибуирате, безбедно да се продавница.Држете ја маската од страна на еар циклуси со обоени свртена нанадвор и носот мост нагоре;.Користење на Сценарија и Апликации. 3-Ply Изградба : маската се состои од три слоеви на високо-квалитетни nonwoven материјали, нежна за кожата : надворешниот и внатрешниот слоеви се изработени од полипропилен откачи-обврзници nonwoven ткаенина и средниот слој е направен од полипропилен топи разнесени nonwoven ткаенина.За еднократна употреба 3-ply лице маски, внимателно дизајниран и конструиран од страна на BYD Р стави маска над вашиот носот и устата и да обезбеди под брадата.Една големина одговара на повеќето дизајн со прилагодливост за да се различни корисници;.Место на уво циклуси околу секое уво;.Маската не го елиминира ризикот од страна на било која болест или инфекција;.Удар на маска, и се чувствуваат околу рабовите за да се потврди дека нема воздух бега, ако е така, направи корекција;.Мазна и дише;. 50pcs на маски се содржани во кутија, и секој 10 компјутери се поединечно завиткани за погодност, патување и дистрибуција.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите