.

.

PH Уметнички Антички гроздобер Стариот Дамаск Челик Сечилото и Стари рачно изработени Челик се Справи со 31.8 Инчен

PH Уметнички Антички гроздобер Стариот Дамаск Челик Сечилото и Стари рачно изработени Челик се Справи со 31.8

мислење на клиентот:

DEN 4560.00
Достапност
Во достапна форма

Античкиот гроздобер Стариот Дамаск Челик Сечилото и Стари рачно изработени Челик се Справи со 31.8 Инч.Вкупната Должина во Инчи : 31.8 Инч.Сечилото Материјал : Дамаск Челик.Рачка Материјал : Рачно Изработени Од Челик.Автентичноста : Оригиналот, Тип : Меч.Нашите PH Уметнички Фиксна Сечилото Комунални / Хантер Нож / Ками / Писмо Отварачки се рачно изработени од страна на квалификувани занаетчии и занаетчии, која се одразува совршеност.Контрола на квалитет : Од изборот на најдобрите суровини и материјали за извлекување и ригорозни чекорите преземени за да се одржи контролата на квалитетот во текот на секоја фаза на производство.Отпорност на корозија и сечење на работ супериорност се целосно зависни од оваа прецизна топлина процес на преработка.За да се обезбеди оптимални перформанси, нашите острината тестирање на машина се користи на секој ножот дека ние производството, обезбедување на најдобри можни перформанси со секој нож.Во текот на процесот на производство, соодветни на мелење и усовршувајќи агли се континуирано да се следи.Квалитетот на челик : Квалитет ножеви бараат многу специфични одделение од челик за да се обезбеди соодветна фалсификување, калење и стврднување.Сите PH Уметнички ножеви се направени од најдобрите квалитет челик.Нашата посветеност на квалитетот insures издржливост, сила и долговечност на секој ножот кој е направен.На фалсификување на процесот, на начин кој на нож е фалсификувани и зацврстен е важна за процесот на квалитетот на челик кој се користи.Фалсификување е процесот на греење челик за сензационен државата пред примена на моќен удар да се формира фалсификувани празно.На ножеви се досадна како по обичај правила и прописи.Клиентите може лесно да се изостри со ножеви со одење на занаетчии.Купување ќе мора да бидат сигурни и да се потврди дека сте 18 и ќе се во можност легално да се купи и држете го објектот и употреба одговорно.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите