.

.

Lenovo ThinkPad P53 работна Станица Лаптоп - 10 Windows Pro - Intel Xeon E2276M, 64GB RAM меморија, 1TB NVME + 1TB 2.5 Инчен Складирање SSD, 15.6 FHD HDR IPS 1920x1080 Екранот, NVIDIA Quadro RTX 5000 16GB

Lenovo ThinkPad P53 работна Станица Лаптоп - 10 Windows Pro - Intel Xeon E2276M, 64GB RAM меморија, 1TB NVME

мислење на клиентот:

DEN 1524.00
Достапност
Во достапна форма

Intel Xeon 2276 M Процесор (12 M Кеш, до 4.7 GHz) - 1 TB NVME PCIe SSD и 1 TB 2.5 Инчен Цврста Состојба Диск за Складирање -64 GB PC4 DDR4 SDRAM, 2666 MHz SODIMM. 15.6" Full HD IPS (1920x1080) Анти-Отсјај, 500 nits, HDR Dolby Визија, 72% скала на Бои, Не-Touch Дисплеј - NVIDIA Quadro RTX 5000 Дискретна Графика со 16 GB GDDR6 VRAM - Стерео Звучници.Изградена во HD 720p Камера со Двојна бучава-поништување на Микрофони - Intel Wi-Fi 6 AX200, Bluetooth Верзија 5.1 - Отпечатоци Читателот. 2x USB 3.1 Генералот 1 (еден Секогаш), 3x USB Тип-C / Thunderbolt 3, Mini Display Port 1.4, HDMI 2.0, Ethernet (RJ-45), приклучок за слушалки / микрофон комбо џек, 4-во-1 читач (MMC, SD, SDHC, SDXC), безбедност на клучалката.Windows 10 Про 64-Bit - Think Pad Прецизност Истури-Отпорни, позадинско осветлување Тастатура со Целосна Number Pad / 6-cell Li-Полимер (90 Whr) Внатрешната Батерија / 170-Вати AC-Адаптер.Lenovo Think Pad P53 : Мобилен Работна Станица Подготвени.Во собата.Направи.Со моќен Intel процесор и држава на уметноста NVIDIA Графички Процесор, на Think Pad P53 обезбедува чиста енергија.Тоа е повеќе од способен за приказ и управување со податоци-интензивна ПИ проекти.Ние се грижиме за безбедност; се грижи за бизнис Чувајте ги вашите бизнис податоци—и на вашата приватност—безбедно со Think Pad P53 мобилни workstations' сеопфатен пакет на Think Shield безбедносни карактеристики.Неговите дискретни Trusted Platform Module (d TPM) енкриптира податоци и работи во врска со Windows 10 безбедност.Кога ви треба вчера На Think Pad P53 карактеристики Wi Fi-6 сертификација, најбрз Wi Fi некогаш.Таа е изградена за да се справи со поголем капацитет, особено кога се работи во преполната средини—па нема да чекаат или buffering.Аудио толку неверојатно што ќе мислам дека тоа е живо Звучници на Think Pad P53 испорача premium sound со Dolby Atmos Звучен систем, кој energizes вашата забава со богат, моќен звук.Клучни Спецификации : - Intel Xeon 2276 M Процесор (12 M Кеш, до 4.7 GHz) - Windows 10 Про 64-битна, Отпечатоци Читателот - 15.6" Full HD IPS (1920 x 1080) Анти-Отсјај, 500 nits, HDR Dolby Визија, 72% скала на Бои, Не-Touch Дисплеј - 1 TB NVME+1 TB 2.5 Инчен Складирање SSD - 64 GB DDR4 RAM меморија, 2666 MHz - NVIDIA Quadro RTX 5000 Графика со 16 GB GDDR6 VRAM - Intel Wi-Fi 6 AX200, Bluetooth Верзија 5.1, Не v Pro - 720p HD Камера со Двојна Низа Микрофон, - I/O Порти : 2x USB 3.1 Генералот 1 (еден Секогаш), 3x USB Тип-C / Thunderbolt 3, Mini Display Port 1.4, HDMI 2.0, Ethernet (RJ-45), приклучок за слушалки / микрофон комбо џек, 4-во-1 читач (MMC, SD, SDHC, SDXC), security клучалката - Мили-Spec Тест : МИЛИ-STD-810 G воена сертификација на Животната средина : EPEAT Сребро; ЕНЕРГИЈА ЅВЕЗДА 7.1; Ro HS-компатибилен.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите